Emocjonujący turniej Broń Cup dla rocznika 2015. O wygranej w finale zadecydowały rzuty karne

W niedzielę, 17 grudnia w hali PSP 31 przy ul. Białej w Radomiu, odbył się turniej Broń Cup. Udział wzięło osiem drużyn z rocznika 2015. Nasza drużyna dotarła do finału, ale tutaj po rzutach karnych przegrała z UKS Młodzik Radom.

Turniej rozgrywany był pod patronatem prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego. W jego imieniu w imprezie uczestniczyła zastępczyni Marta Michalska – Wilk.
– Sama mam córkę, która gra w piłkę nożną i wiem ile sił kosztowało uczestników udział w tych zawodach. Finał był niezwykle emocjonujący. Gratuluję wszystkim uczestnikom – powiedziała pani prezydent.
Po zakończonej imprezie odbyło się wręczenie nagród. Uczestnikom gratulował Jerzy Zawodnik, prezes naszego klubu. Pojedynki młodych zawodników obserwowali też wychowankowie i gracze naszej trzecioligowej drużyny – Jakub Kowalski i Igor Romelczyk.

Na placu gra od samego rana było bardzo emocjonująco. Osiem zespołów podzielono na dwie grupy. Potem zespoły grały o konkretne miejsca, a najlepsze ekipy rywalizowały w półfinałach.

Nasz drugi zespół rocznika 2015 pod wodzą trenera Tomasza Kołodziejczyka wygrał w meczu o siódme miejsce z Wulkanem Zakrzew.
Nieźle w fazie grupowej poradziła sobie Broń I. Pokonała kolejno Jedlnia Dzieciom 2:0, Wulkana Zakrzew 5:0 i Zorzę Kowala 3:1.
W półfinale drużyna wygrała z UKS Jastrzębia 2:0. Finał był pełen emocji. 15 minut wyrównanej gry nie przyniósł żadnych bramek. Zarówno Młodzik Radom jak i Broń miały swoje okazje, aby zdobyć bramki, ale ostatecznie doszło do rzutów karnych. Tutaj 2:0 wygrali zawodnicy Młodzika.

DOKŁADNE WYNIKI I STATYSTYKI ZNAJDZIESZ TUTAJ

Na koniec wręczono również nagrody indywidualne. Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Miłosza Szmyda z UKS Jastrzębia. Najlepszym zawodnikiem został Wiktor Leśniewski z Młodzika Radom, zaś najwięcej goli zdobył Nikodem Szarpak z Broni Radom (6 goli). Co ciekawe tatusiowie tych dwóch ostatnich zawodników są dobrze znani przy Narutowicza 9. Wiktor Leśniewski to syn Dominika, wieloletniego zawodnika Broni, zaś młody Szarpak, to syn Jakuba obecnego gracza naszej drużyny seniorów.
Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, a wielkie podziękowania kierujemy do rodziców z rocznika 2015. Włożyli mnóstwo pracy, aby turniej był udany.

Turniej współfinansowany był ze środków Gminy Miasta Radom
–> Sponsorzy turnieju: Fabryka Broni „Łucznik” Radom; Pierrot; Pizzeria La Favorita; KEEZA. Grupa PGE, Rodzice.

Końcowa kolejność: 1. UKS Młodzik Radom; 2. Broń Radom; 3. UKS Jastrzębia; 4. Jedlnia Dzieciom; 5. Zorza Kowala; 6. Centrum Radom; 7. Broń II Radom; 8. Wulkan Zakrzew.

 

PODOBNE WPISY