Gratulacje dla ŁKS II Łódź. Concordia spada! Witamy Victorię i Łomżę!

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w III lidze, grupie 1 w sezonie 2022/23. Ostatnia kolejka była niezwykle ciekawa i emocjonująca.

Awans wywalczyły rezerwy ŁKS Łódź. Jeszcze zimą nikt nie przypuszczał, że tek się stanie, bo liczono, że będzie to któraś z mazowieckich ekip – Pogoń, Legionovia, Świt. ŁKS jak przystało na Rycerzy Wiosny zdominował rozgrywki w rundzie rewanżowej. Klubowi z Łodzi gratulujemy.

Na dole walka, walka, walka i chyba zaskoczenie. Concordia miała świetną wiosnę i dziś prowadziła nawet z Błonianką a jednocześnie Sokół Ostróda przegrywał z Ursusem. Później wszystko się zmieniło! Warta Sieradz nieoczekiwanie pokonała wicelidera, Błonianka, która już wcześniej spadła, pokonała Concordię, a Sokół odrobił straty i pokonał „Traktorki” w Warszawie. Tym samym ligę opuściła Concordia.

Znamy kolejnych dwóch beniaminków. W mazowieckiej IV lidze wreszcie nie rozgrywano już barażów. Mazovia Mińsk w środę zremisowała z Wilgą Garwolin, dziś zremisowała z Wisła II Płock i chyba na własne życzenie pogrzebała szanse. Vitoria Sulejówek triumfowała z Piasecznem i wywalczyła awans! Wielkie gratulacje.

W podlaskiej IV lidze mistrzostwo wywalczył ŁKS Łomża. Tu również serdeczne gratulacje dla zasłużonego klubu!

Nowi beniaminkowie na pewno podniosą rangę naszej trzeciej ligi. ŁKS Łomża i Victoria Sulejówek mają ładne obiekty piłkarskie. GKS Wikielec też solidnie poprawił infrastrukturę, gdzie powstał nowoczesny budynek klubowy. Czekamy na beniaminka z łódzkiego województwa. Tutaj wszystko wskazuje, że awans wywalczyć GKS Bełchatów, kolejny zasłużony klub z ładnym stadionem jak na trzecią ligę.

W ostatniej kolejce: Pilica Białobrzegi – Unia Sierniewice 2:2, Olimpia Zambrów – ŁKS II Łódź 1:3, Warta Sieradz – Legionovia Legionowo 1:0, Legia II Warszawa – Jagiellonia Białystok 5:0, Mławianka Mława – Pogoń Grodzisk 2:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pelikan Łowicz 3:2, Ursus Warszawa – Sokół Ostróda 1:2.

PODOBNE WPISY