Hubert Skóra…jeden z najmłodszych debiutantów Broni Radom!

W sobotę z Lechią Tomaszów Mazowiecki na boisku w 74 minucie pojawił się Hubert Skóra, wychowanek Broni Radom, zawodnik, który dostąpił zaszczytu gry w trzeciej lidze w wieku 15 lat i 10 miesięcy. To jeden z najmłodszych debiutantów w historii klubu na trzecioligowym poziomie, ale na pewno nie najmłodszy.
Debiut Huberta Skóry nie miał nic wspólnego z grą Broni w Pro Junior System, bo zawodnik, który nie zagra co najmniej w pięciu meczach, nie jest klasyfikowany. W tym przypadku chodziło o nagrodę i dowartościowanie gracza o czym wspominał Dominik Bednarczyk na konferencji prasowej.
Hubert Skóra nie jest najmłodszym debiutantem. W ostatnich 35 latach było jeszcze co najmniej dwóch młodszych.
Jakub Bilke zadebiutował w 1989 roku w wieku niespełna 15 lat. Był w siódmej klasie. Mały, szczupły blondynek pojawił się na boisku w meczu z Lublinianką…i zdobył dwie bramki. Wówczas Broń wygrała 6:0. Otworzył sobie drogi do wielkiej piłki, trafił do Sokoła Pniewy, Jagiellonii, GKS Bełchatów, ale ostatecznie nie zadebiutował w ekstraklasie. Zmarł dość niespodziewanie w wieku 40 lat.
Adrian Dziubiński miał 16 lat i cztery miesiące debiutując w trzeciej lidze w Broni. Było to w sezonie 2008/09. Trzeba jednak zaznaczyć, że Adrian nie jest wychowankiem, pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Belgii, a przed przyjściem do Broni grał między innymi w Młodziku, czy juniorach Korony.

Jakub Chrzanowski debiutował w Broni, tuż po swoich 17 urodzinach, 24 marca 2012 roku. Co ciekawe w debiucie z Włókniarzem Zelów (6:0) zdobył bramkę.

W 2018 roku Damian Machajek debiutował w trzeciej lidze, ale miał już 16 lat i dwa miesiące. Damian nieprzerwanie gra w Broni od tamtej pory, a w ostatnim meczu był nawet kapitanem drużyny!

W listopadzie 2020 roku debiut w Broni zaliczył Bartłomiej Wójcik. Zagrał w meczu z Olimpią w Zambrowie w wieku 16 lat i 9 miesięcy.

W kwietniu 2022 Kacper Dąbrowski, wychowanek Broni zadebiutował w seniorskim zespole w meczu z ŁKS II (1:1). „Dąbek” zagrał 19 minut pod wodzą trenera Mikołaja Łuczaka. Zaliczył debiut w wieku 15 lat i 9 miesięcy, czyli był o miesiąc młodszy niż wspomniany Skóra!
Niestety w przypadku Wójcika i Dąbrowskiego były to jedyne występy w Broni. Ten pierwszy gra obecnie w Orle Wierzbica, a drugi trafił do juniorskiej ekipy Cracovii.

Hubertowi Skórze życzymy, aby skutecznie powalczył o to, aby na dłużej zadomowić się w zespole seniorów.

PODOBNE WPISY