III ligowy raport. Co słychać w innych klubach?

Trzecioligowi rywale Broni Radom wybudzili się z zimowego snu. We wszystkich klubach ruszyła ciężka praca. W niektórych zespołach już zaszło sporo zmian, doszło też do kilku ciekawych transferów. Doszło też gdzieniegdzie do zmiany trenerów.
ŁKS Łomża
Klub zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale wydaje się, że zimą może zostać liderem polowania. Do zespołu trafił nowy trener, Marcin Płuska, który już ściągnął kilku ciekawych zawodników. Pośród nich środkowy Kamil Wenger (300 spotkań na zapleczu ekstraklasy i w drugiej lidze). Do zespół ma dołączyć Patryk Winsztal,….wychowanek Broni Radom ostatnio grający w Olimpii Grudziądz.
Pilica Białobrzegi
W ekipie naszego lokalnego rywala sporo zmian. W rundzie wiosennej nie zagra czterech piłkarzy: Mikołaj Napora, Jakub Świątek, Jakub Cegiełka i Jan Piasek. Jak pisze portal Radomsport.pl nie rozstrzygnęła się jeszcze sprawa bramkarza Michała Jerke, który z Radomiakiem wyjeżdża na obóz do Turcji i po powrocie prawdopodobnie wróci do Białobrzegów. Z ekipą Pilicy trenuje Hubert Jakubiec, obrońca Broni, który dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.
Legionovia Legionowo
To kolejny klub zagrożony spadkiem, który zimą mocno stara się o wzmocnienia i nie chce spaść z ligi. Do Legionovii trafił Adrian Biegański, były gracz GKS Tychy (ostatnio Polonia Łaziska Górne). W klubie tym będzie też grać 32 – letnie Donatas Nakrosius, Litwin grający niegdyś w Polonii Warszawa. Do zespołu dołączył też solidny, ukraiński środkowy obrońca Bogdan Mytsyk.
GKS Wikielec
W tym klubie również sporo się dzieje i klub dokonał bardzo mocnych transferów. Do zespołu dołączył Raivis Ķiršs z łotewskiej ekstraklasy. Nowym graczem został też Mateusz Szmyd, w ostatnich latach ostoja Concordii Elbląg. Nowym graczem Wikielca został też doświadczony Arkadiusz Kuciński z Jezioraka Iława. W sobotę GKS zagrał pierwszy mecz towarzyski, w którym pokonał 5:2 Elanę Toruń.
Jagiellonia II Białystok
Po przegranym listopadowym meczu z Bronią w Radomiu, trenerem przestał być Adrian Żurański. Zastąpił go Tomasz Kulhawik (niegdyś Olimpia Zambrów, pracował też w sztabie kadry narodowej U21).
Concordia Elbląg
Drużyna zagrała pierwszy sparing. Pokonała 1:0 Olimpię II Elbląg.
Olimpia Zambrów
Z klubem pożegnał się jeden z najbardziej zasłużonych zawodników, Przemysław Jastrzębski, ktory rozegrał 315 meczów w tym klubie.
Warta Sieradz
W miniony weekend drużyna zajęła drugie miejsce podczas halowych mistrzostw Ziemi Sieradzkiej. Z zespołu ubył Przemysław Kmita (do Sokoła Kleczew). Ponadto oprócz Bartosza Pawluczuka, który rozwiązał kontrakt, nowych zespołów poszukują również Szymon Kołosowski i Filip Woźniak.
Unia Skierniewice
Nowym zawodnikiem został Jakub Górski (ostatnio Pogoń Grodzisk Maz, a wcześniej Znicz Pruszków). Natomiast z zespołem Unii pożegnali się Marcin Pieńkowski i Paweł Czarnecki.
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Pierwszym transferem klubu jest pozyskanie Marcina Pieńkowskiego z Unii Skierniewice.
GKS Bełchatów
Nasz pierwszy marcowy rywal już dokonał pierwszych ruchów kadrowych. Z zespołu ubyli: Mikołaj Bociek, Kamil Mizera, Sebastian Ochocki. W ich miejsce pojawią się nowi i Bełchatów zapowiada kilka ciekawych transferów.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Do Skierniewic trafił wspomniany Jakub Górski. Również Kacper Gzieło postanowił o zakończeniu swojego pobytu w Pogoni.
Legia II Warszawa
Jak nie teraz, to kiedy – pytają w Legii, bo przy Łazienkowskiej chcą mieć mocne zaplecze w postaci drugoligowej drużyny rezerw. Kilku graczy leci z pierwszą drużyną na obóz do Turcji. Do rezerw przeniesiono Ukraińca, Igora Charatina. Niewątpliwie rezerwy częściej będą korzystać z zawodników pierwszej drużyny. Maksymilian Stangret został zawodnikiem GKS Tychy.

PODOBNE WPISY