Zarząd Broni Radom stanowczo sprzeciwia się temu, co wydarzyło się w sobotę, 30 maja 2026 podczas meczu juniorów rocznika 2011 pomiędzy Bronią a Radomiakiem Radom. Nie zamierzamy biernie przyglądać się temu co wydarzyło się na tym spotkaniu. Zamierzamy zbadać sytuację, przeanalizować całe zajście i wyciągnąć wnioski i konsekwencje. Nie wszystkie informacje podane w mediach zgodne są z prawdą i odniesiemy się tylko do faktów. Patrząc na całe zajście nie sposób wrócić pamięcią do pierwszego meczu obu drużyn na obiekcie przy ul. Rapackiego. To właśnie tam nasza drużyna, młodzi zawodnicy byli wyzywani i opluwani przez kibiców gospodarzy. Na dowód tych słów jesteśmy w posiadaniu filmików pokazujących cały obraz sytuacji, bluźnierstwa, fatalne gesty zawodników rywala, ale filmiki zostaną przekazane na prośbę mediów, czy policji jeśli będzie taka potrzeba. Nie ma sensu ich tutaj publikować. Po raz kolejny jesteśmy świadkami tego, że agresja rodzi agresję i nie jesteśmy zwolennikami rozwiązywania problemów w taki sposób. Jeszcze raz podkreślamy, że nie popieramy agresywnych zachowań i nie zamierzamy tego tolerować, ale apelujemy też o to, aby kierować się faktami.
Zwracamy się również z gorącą prośbą do rodziców obu klubów, a także do trenerów, abo rozmawiać o tym co się wydarzyło, uczyć sportowej rywalizacji w duchu fair play, aby w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji.

Aktualności
Harmonogram meczów młodzieży na 5-7 czerwca
Kolejny weekend z udziałem naszych drużyn młodzieżowych. Kto, gdzie gra w najbliższych dniach! Extraliga mazowiecka


