Mija 10 lat od pamiętnego meczu! A może powtórka z historii?

Przy okazji piątkowego meczu z Lechią w Tomaszowie Mazowieckim, przypomina nam się jedno ciekawe wydarzenie! 1 września 2013 roku Kevin Mc Mullen, Amerykański bramkarz debiutujący w Broni Radom zatrzymał Lechię i… Grzegorza Piechnę! Lechia była wtedy liderem i miała komplet punktów. Może jakieś deja vu, powtórka z historii??

Mija dokładnie 10 lat, a sytuacja wydaje się niemal bliźniacza. Lechia w 2013 roku zaczęła fenomenalnie sezon od pięciu zwycięstw z rzędu! Była liderem i straciła punkty dopiero u siebie w meczu z Bronią! Dokładnie 1 września. Wtedy były król strzelców ekstraklasy, Grzegorz Piechna nie znalazł sposobu na Kevina McMullena. Amerykanin bronił kapitalnie. W barwach Lechii zagrał wówczas Mateusz Milczarek, obecny trener tomaszowskiego zespołu. Padł wynik 0:0.

Teraz sytuacja jest podobna. Broń jedzie do lidera, nie jest faworytem meczu, ale sprawiła niespodziankę i w kolejnych meczach pięła się w górę tabeli. Dla przypomnienia, sezon 2013/14 zakończyliśmy na 2 miejscu i byliśmy o krok od gry w barażach o II ligę.

Piątkowy mecz Lechia – Broń rozpocznie się o godz 17. Szersza zapowiedź wkrótce na naszym portalu!

PODOBNE WPISY