O meczu, po meczu. Mimo wyniku, trener mocno chwalił młodzież

Za nami przegrany pojedynek z Wartą w Sieradzu. Nasza drużyna przegrała spotkanie, ale w dużej mierze wystąpiła w młodzieżowym składzie. Z przebiegu spotkania na porażkę nie zasłużyła. Trener Mateusz Dudek był zadowolony z postawy niektórych zawodników.

Warta Sieradz – Broń Radom 2:0 (1:0)
Bramki: M. Lis 42 z karnego, 75 z karnego
Warta: Miazek – Jachnio, Czyżewski, Lis, Mielczarek, Ślesicki, Pietrzak, Oyedele, Maćczak, Piela, Kręcichwost.
Broń: Ginał – Romelczyk (46 Kłosowicz), Górka (73 Kventsar), Wrześniewski, Szymczak, Kobiera, Owczarek, Kowalski (65 Dziubiński), Piwowarczyk (73 Dwórzyński), Banaszkiewicz, Timite (65 Olpiński)
Sędzia: Karol Kowalski z Lublina.

Broń już utrzymała się w lidze, jest coraz bliżej sięgnięcia po nagrodę główną w Pro Junior System i nie jest tajemnicą, że w ostatnich trzech meczach trener Mateusz Dudek musiał wypunktować kilku zawodników, aby mogli być policzeni w PJS. Jednak mimo to, zwłąszcza w pierwszej połowie Broń nie była słabszym zespołem. Miała kilka dogodnych sytuacji i bardzo szkoda, że nie udało się otworzyć wyniku.
Warta zdobyła dwa gole po rzutach karnych, co do których raczek wątpliwości nie było. Miejscowi też mieli kilka okazji, ale bardzo dobrze w bramce interweniował Wojtek Ginał.

– Pomimo porażki możemy ten mecz rozpatrywać w wielu pozytywnych aspektach. Ponownie graliśmy wieloma młodymi zawodnikami, którzy pokazali się z dobrej strony. Potrafiliśmy stworzyć kilka bardzo dobrych sytuacji do strzelenia bramki, ale brakowało nam tego dnia skuteczności. Bramki tracimy po błędach indywidualnych, ale patrząc na naszą średnią wieku, trzeba brać ten margines pomyłek. W końcu młodość ma prawo do popełniania błędów – powiedział trener Broni, Mateusz Dudek.
Mecz z Wartą to już historia. Przed nami pożegnalny pojedynek domowy w tym sezonie. W piątek wieczorem o godz. 19 gościć będziemy GKS Wikielec, który jest już bliski utrzymania, ale na pewno jeszcze przyjedzie zdeterminowany. Liczymy, że w dwóch najbliższych spotkaniach nasza Broń zapunktuje i dostarczy nam jeszcze przed wakacjami trochę radości.
W piątek wszyscy na N9!

PODOBNE WPISY