O meczu, po meczu. Przegrane derby, poziom mierny

Piłkarze Broni Radom przegrali z Pilicą w Białobrzegach, lokalne derby trzeciej ligi. Nasz zespół był słabszy i zupełnie zasłużenie zszedł z boiska pokonany.

PILICA BIAŁOBRZEGI – BROŃ RADOM 3:1 (2:0)
Bramki Winiarski 27, Rudnicki 32 z karnego, Stawiarz 67 – Szymczak 75 z karnego
Pilica: Adamczyk – Michalski (87 Świątek), Rudnicki (66 Stawiarz), Winiarski, Oziębło, Dohojda (66 Grober), Kencel, Walasek, Wiatrak, Zawadzki, Wojtysiak (87 Niedziela).
Broń: Kosiorek – Grudzień (46 Knap), Pietrzyk, Wrześniewski, Odolak (60 Szymczak), Kobiera, Derlatka (88 Kmiecik), Kowalski (60 Partyka), Nowak (46 Goljasz), Kielak, Kargul.

Środowa potyczka pucharowa w Płocku, 90 minut na sztucznej nawierzchni dała się zespołowi mocno we znaki. Można powiedzieć, że to powtórka z przeszłości, gdzie rok temu po pucharowym meczu środowym jechaliśmy na mecz do Białobrzegów i też przegraliśmy.

To jednak żadne tłumaczenie, bo poza Damianem Machajkiem i Kajetanem Jendryczko, trener Dominik Bednarczyk miał 20 ludzi gotowych do gry w dwóch meczach i mógł śmiało rotować składem, aby na sobotę wszyscy byli do gry.

Do straty pierwszego gola na boisku niewiele się działo. Żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywala. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to Broń była aktywniejsza, i groźniejsza przy stałych fragmentach. W 27 minucie było 1:0. Najwyżej do główki wyskoczył były zawodnik Broni, (zresztą najlepszy na boisku w sobotę) – Damian Winiarski i zamknął dośrodkowanie. Pięć minut później było już 2:0 po słusznym rzucie karnym.

Broń próbowała gonić wynik, ale niewiele z tego wynikało. Pilica odrobiła lekcje, potrafiła skutecznie się bronić i starała się daleko trzymać naszych piłkarzy od własnego przedpola.

Gol na 3:0 to trampkarska strata w środku pola i pachniało już kompromitacją. Wynik zmniejszył Marcin Szymczak po strzale z rzutu karnego i to właściwie jedyny aspekt pozytywny tego meczu.

W PIATEK o godz. 18 gramy z Olimpią Zambrów. Najlepsza okazja, aby zmazać plamę i utrzymać dystans nad strefą spadkową.

Czy wygrywasz, czy nie…będziemy w piatek na N9

PODOBNE WPISY