Podsumowanie 2023 roku w Broni Radom!

Za nami kolejnych 12 miesięcy. Rok 2023 był dobry dla naszego klubu. Sukcesy zespołów młodzieżowych, utrzymanie w III lidze i potem świetna jesień, ale też zmiana władz oraz wyróżnienie za szkolenie młodzieży w postaci Pro Junior System i Zielonej Gwiazdki PZPN. Poniżej najważniejsze wydarzenia.

STYCZEŃ
* Drużyna rozpoczęła przygotowania jeszcze pod wodzą trenera Dominika Bednarczyka. Do zespołu dołączyli mięzy innymi Dariusz Partyka i Michał Wrześniewski.

LUTY
* W sparingach Broń przegrała ze Zniczem Pruszków, zremisowała ze Starem Starachowice, ale pokonała Mazovię MIńsk Mazowiecki, Ceramikę Opoczno, czy też Pogoń Staszów. Niespodzianką była też wygrana z Polonią Warszawa.

MARZEC
* Na rozpoczęcie rundy wiosennej Broń wygrała z Sokołem w Ostródzie. Przegrywała już 0:2, ale zdołała wygrać 4:3.

* W marcu doszło też do wyjątkowej wizyty. Prezes Robert Wicik, Marcin Kozłowski, dyrektor Akademii Broni, Jan Panek i Karol Gasek, członkowie zarządu, Andrzej Mędrzycki, nestor radomskiego dziennikarstwa sportowego, a także Mirosław Guziński, były pingpongista, a obecnie prezes sekcji IKTS Broń Radom, odwiedzili Jerzego Gralińskiego, wieloletniego prezesa naszego klubu, który w domu ma wiele pamiątek i pierwszy sztandar klubowy.

* Pod koniec marca nasza Broń w Pucharze Polski rozgromiła Ursus Warszawa aż 9:0. Kilka dni później z tym samym Ursusem w lidze przegrała 0:1.

KWIECIEŃ
* Władze Fabryki Broni i RKP 1926 Broń Radom podpisały umowę o partnerstwie! Fabryka przez kolejny sezon wspierają nasz klub.

* Kwietniowe porażki z Ursusem, Mławianką, Legią II, sprawiły, że Broń musiała coraz baczniej patrzeć w dół tabeli i walczyć o utrzymanie. Sytuację poprawiła wygrana z Wartą Sieradz.

MAJ
* Pierwszy raz od 11 lat Broń grała w mazowieckim półfinale Pucharu Polski i miała szanse awansować do finału. Niestety w wyjazdowym spotkaniu przegrała Legią II Warszawa 1:3.

* Długo w pamięci utkwi nam mecz z ŁKS II Łódź, liderem III ligi. Grając w „dziesiątkę”, przegrywając 1:3 nasz zespół zdołał odrobić straty i osiągnął cenny remis.

* W wyjazdowym meczu Broń pokonała 1:0 Unię Skierniewice. Co ciekawe debiut zaliczył 16 letni Wojciech Ginał i Broń zanotowała pierwsze „zero z tyłu”. Jego debiut w seniorach to pierwsza sytuacja od 13 lat, gdy w bramce stanął wychowanek.

CZERWIEC
* Broń utrzymała się w III lidze, zdobyła też nagrodę w klasyfikacji Pro Junior System. To niewątpliwie sukces trenera Dominika Bednarczyka, który dokończył dzieła, ale latem nie znalazł już poparcia u członków zarządu klubu i pożegnał się z zespołem.

* Pod koniec czerwca odbył się VIII Piknik Piłkarski Broni Radom. To pierwsza tego typu impreza po pandemii. To była fajna zabawa, świetna impreza. Deszcz pokrzyżował plany, ale nie popsuł nastrojów. Ta impreza potwierdziła, że Broń „była, będzie, jest…”

LIPIEC
* Adrian Dziubiński, Maksim Kventsar, Jakub Szarpak to nowi zawodnicy jacy pojawili się na pierwszych treningach przed nowym sezonem. Potem dołączyli jeszcze Przemysław Dwórzyński, Jakub Piwowarczyk, Sebastian Cuch, Piotr Owczarek i Dorian Buczek.

* 35 letni Mateusz Dudek, dotychczasowy szkoleniowiec Pogoni Grodzisk Mazowiecki, został nowym szkoleniowcem Broni Radom.

* Zmiany we władzach w Broni Radom. 27 lipca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze. Prezesem klubu na lata 2023-27 został Jerzy Zawodnik. Członkami zarządu zostali: Marcin Chłopicki, Piotr Filipowicz, Karol Gasek, Marcin Kozłowski, Mateusz Królikowski, Jan Panek. Prezesem honorowym klubu został Jerzy Graliński.

SIERPIEŃ
* Mimo, że w sparingach zespół przegrał 5 razy i tylko 1 raz zremisował, to na inaugurację Broń zremisowałą z Jagiellonią II w Białymstoku 1:1. Gospodarze wyszli 10 zawodnikami z ekstraklasy.

* W pierwszym meczu u siebie nasz zespół przegrał 1:2 z GKS Bełchatów. Mimo porażki Broń postawiła się faworytowi. Na trybunach zasiadło ponad 800 widzów, był fantastyczny doping kibiców obu drużyn.

WRZESIEŃ
* Na wyjazdach trzeba było przełknąć gorycz wstydliwych porażek 0:3 w Mławie i 0:4 w Tomaszowie. Trener Mateusz Dudek wierzył jednak w drużynę i wiedział, że w końcu będzie grać coraz lepiej.

* Dopiero w ostatni weekend humory wyjazdowych spotkań poprawiła nam wygrana 4:1 w Bialobrzegach. Broń pierwszy raz wygrała z Pilicą na jej terenie od ponad czterech lat. Dodatkowo nieźle wpisał się do zespołu Junior Hamed Timite.

PAŹDZIERNIK
* 6 października nasza Broń przegrała u siebie z Unią Skierniewice. Jak się później okazało, była to ostatnia porażka naszej drużyny w tej rundzie. Kolejnych sześć spotkań to pięć zwycięstw i remis, czyli 16 punktów! Wygraliśmy pierwszy raz w Wikielcu, czy też pierwszy raz od 15 lat z Legionovią.

* 81 rocznica i nie mogło nas tam zabraknąć. Po raz kolejny uczczono pamięć pomordowanych pracowników Fabryki Broni. Pod pomnik znajdujący się na terenie dawnych zakładów metalowych, przybyli parlamentarzyści, wicewojewoda, członkowie władz miasta, władze Fabryki Broni. Byli też członkowie zarządu Broni, piłkarze, działacze, młodzi zawodnicy Akademii.

LISTOPAD
* Wygrana 1:0 z Jagiellonią II i piękna bramka wychowanka Jakuba Kowalskiego. To taki deser na koniec tegorocznego ligowego grania.

* Broń zakończyła rundę jesienną na ósmym miejscu, mając dziewięć punktów straty do lidera i aż 16 punktów przewagi nad strefą spadkową. Jednocześnie nasz zespół prowadzi w klasyfikacji Pro Junior System, ale gra młodzieżowcami wcale nie odbywa się kosztem wyników.

GRUDZIEŃ
* Oldboje Broni Radom znowu dopisali, pograli w piłkę i spotkali się przy świątecznym stole. Zgodnie ze wspaniałą tradycją kultywowaną przez byłych piłkarzy Broni Radom, drużyna oldbojów znowu się spotkała, aby rozegrać świąteczny mecz. Dużo bramek, fajna atmosfera i możliwość powspominania. Tym razem Biali pokonali Niebieski 6:2.

* Nasza akademia otrzymała Zieloną Gwiazdkę Polskiego Związku Piłki Nożnej. To efekt pracy wielu ludzi w ostatnim czasie, ale też dodatkowy bodziec do dalszej pracy. Również zachęta do tego, aby starać się pozyskać kolejne certyfikaty. To nie tylko PJS, ale również świetne szkolenie młodzieży.

PODOBNE WPISY