Podsumowanie okresu przygotowawczego. Może być już tylko lepiej

Za nami okres przygotowawczy przed nowym sezonem 2023/24. Podsumowujemy ten czas, choć trzeba przyznać, że tak dziwnego i nietypowego okresu w naszym klubie jeszcze nie było. Zespół nie wygrał żadnego sparingu, a w klubie pojawił się nowy prezes, nowy trener, nowi piłkarze, nowe stroje… Może teraz przyjdzie czas na nowe sukcesy.

Nasz zespół rozpoczął przygotowania pod wodzą trenera Dominika Bednarczyka. Szkoleniowiec poprowadził zespół w trzech meczach. Żadnego nie wygrał, ale to nie wyniki sparingów były powodem rozstania z klubem. Część zarządu straciła już wiarę, że ten zespół może być wzmocniony i będzie się rozwijać. Schedę po trenerze Bednarczyku przejął Mateusz Dudek. Ten czarodziejem nie jest i zespół nie przeobrazi się w jeden dzień jak za dotknięciem różdżki. Dołączyli kolejni nowi zawodnicy i z pewności jeszcze dołączą. Na wszystko potrzeba czasu i widać to było nawet w przegranym meczu 1:5 z KTS Weszło. Śmiało już teraz możemy powiedzieć, że Broń ma dobrych zawodników, ale…na razie nie ma drużyny. Teraz trzeba trzymać kciuki za to, aby trener Dudek stworzył monolit, aby „zatrybiło” jak najszybciej. Wynikami sparingów nie ma co się przejmować. Kilka lat temu zimą Broń wygrała 10 sparingów, 1 zremisowała..i spadła z ligi.

Za kilka dni w sobotę o godz. 12 nasza drużyna jedzie na otwarcie sezonu do Białegostoku z rezerwami Jagiellonii. W najbliższym tygodniu w klubie jeszcze sporo się wydarzy. Idzie nowe, jak napisaliśmy i miejmy nadzieję, że nowe, znaczy lepsze…

Wyniki sparingów
STAL STALOWA WOLA – BROŃ RADOM 5:1 (3:1)
Bramka: Sebastian Kobiera

CHEŁMIANKA CHEŁM – BROŃ RADOM 3:2 (0:0)
Bramki: Jakub Szarpak, Piotr Kiełbasa

STAR STARACHOWICE – BROŃ RADOM 4:0 (2:0)

SIARKA TARNOBRZEG – BROŃ RADOM 3:0 (2:0)

ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI – BROŃ RADOM 1:1 (0:0)
Bramka: Jakub Piwowarczyk

BROŃ RADOM – KTS WESZŁO WARSZAWA 1:5 (0:2)
Bramka: Sebastian Kobiera

Bilans: 0 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek. Bramki: 5:21

Zmiany kadrowe:
Przybyli: Przymysław Dwórzyński (Pelikan Łowicz), Adrian Dziubiński (KSZO Ostrowiec Św), Maksim Kventsar (Sokół Ostróda), Dorian Buczek (AKS Busko Zdrój).
Kadra nie jest zamknięta i może dołączyć jeszcze kilku graczy.
Ubyli: Kamil Odolak, Kacper Pietrzyk (obaj Pogoń Grodzisk Maz), Hubert Derlatka (Pogoń Siedlce), Michał Kielak (KTS Weszło Warszawa), Konrad Kargul Grobla (GKS Jastrzębie), Kajetan Jendryczko (Pelikan Łowicz), Jakub Mydłowiecki (MKS Piaseczno), Maciej Knap (Oskar Przysucha), Jakub Piotrowski, Xahne Reid, Piotr Goljasz (???),.

PODOBNE WPISY