Podsumowanie rocznika 2005: Przygoda z Extraligą trwa

Za nami runda jesienna sezonu 2022/23. W ligach młodzieżowych nie brakowało sukcesów. Od dziś przez okres zimowy, będziemy podsumowywać dokonania naszych drużyn jesienią. Na początek juniorzy najstarsi z rocznika 2005, którzy do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie na najwyższym szczeblu wojewódzkim. Wyszli z tej walki zwycięsko i nadal grać będą w Extralidze.

O podsumowanie sezonu poprosiliśmy trenera Dariusza Różańskiego.

Była to nasza druga runda w EKSTRALIDZE Juniorów.Cieszy fakt,że kadra jest liczna i zróżnicowana rocznikowo. Cieszymy się z utrzymania,o które nie było łatwo.Chłopcy cały czas walczyli ze zmiennym szczęściem i dyspozycją dnia meczowego.Ważne, że cel został osiągnięty.Co prawda dopiero w ostatnich minutach meczu wyjazdowego z Drukarzem w Warszawie,ale po bardzo ciężkiej rywalizacji,w której wszyscy dali z siebie wszystko.Uważamy, że spokojnie można było uplasować się w połowie stawki ligowej.
Całą rundę graliśmy bardzo niestabilnie, zawodziła skuteczność.Stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych, lecz nie przekładało się to na gole,a w końcówkach meczów przeciwnicy nas punktowali. Generalnie było 7 porażek,3 remisy i 4 wygrane,przy 30 golach zdobytych i 33 straconych. Oczywiście więcej można było strzelić ,a i mniej stracić,więc nad poprawą wielu aspektów gry będziemy się skupiać w przyszłości.Z kadry zespołu nie mogło wystąpić w tej rundzie dwóch zawodników, ze względu na poważne kontuzje.Adam już wrócił do treningów,a na Milano będziemy musieli jeszcze trochę czasu poczekać.Z nimi będziemy na pewno silniejsi.Teraz chłopcy mają trochę więcej luzu,a już od stycznia ładujemy akumulatory na wiosnę.W tym okresie zagramy kilka gier kontrolnych z seniorami niższych klas rozgrywkowych oraz juniorami Delty i Korony.Ważne,że chłopcy są cały czas chętni do nauki piłkarskiego rzemiosła ,to cieszy i miejmy nadzieję, że utrzyma się jak najdłużej. Dziękuję naszemu,,sztabowi trenerskiemu”,czyli Wojtkowi i Krzyśkowi,sponsorowi firmie Giftpol.pl z p.Darkiem na czele oraz naszym wiernym kibicom-rodzicom. Obiecujemy się poprawić i nie serwować horrorów – podsumowuje trener Dariusz Różański.
Strzelcy drużyny: Kowal 16 , Matt 5 , Bolo 4 , Macias 2 , Lolo 1 , Brynio 1.

PODOBNE WPISY