Podsumowanie zimowego okresu. Czekamy na podtrzymanie passy

Za nami zimowy okres w Broni Radom. To była jedna z najspokojniejszych przerw w ostatnich latach. Nie było rozpaczliwego szukania wzmocnień, zatrzymywania na siłę najlepszych graczy. Trener Mateusz Dudek miał spory komfort pracy, a największym problemem były zaśnieżone boiska. Do wiosennych zmagań przystępujemy z passą sześciu meczów bez porażki.

Nasza drużyna rozegrała osiem meczów kontrolnych. Cztery z nich wygrała i bilans jest dodatni, ale tak jak już pisaliśmy w styczniu, mecze towarzyskie są ważne przede wszystkim dla trenerów i samych zawodników, aby mieli materiał do analizy. Przed nami liga i teraz będzie wiadomo jakim zespołem dysponujemy.

Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to z zespołu odeszło czterech graczy, przy czym dwóch (Szarpak, Jakubiec) nie zagrali nawet minuty, więc trudno też mówić o osłabieniach. Do zespołu dołączył Janek Dobko, młody i obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi napastnik, który ma być alternatywą dla formacji ofensywnych.
Do kadry dobija się natomiast kilku kolejnych młodzieżowców z Akademii Broni.

Jaki jest cel Broni na rundę wiosenną? Na pewno zdobywać punkty w każdym kolejnym meczu. Nasz zespół ma 16 punktów przewagi nad strefą spadkową i jednocześnie dziewięć do lidera. Oczywiście zarząd klubu mógł sięgnąć głęboko do kieszeni, szukać 6-7 „drogich” piłkarzy, ale czy to dałoby gwarancję odrobienia strat? To już tylko dywagacje.

Cieszy na pewno fakt, że trzon drużyny został utrzymany, a cała zima minęła bez większych kontuzji. Jesteśmy liderem w klasyfikacji Pro Junior System i ten cel jest jasny, aby po raz drugi z rzędu podjąć premię za szkolenie młodzieży. W odróżnieniu do poprzedniego sezonu, zbieranie punktów do PJS nie odbywa się kosztem grania wyłącznie młodzieżą i drżeniem o utrzymanie w lidze. Jakub Kowalski i Jakub Piwowarczyk już teraz spokojnie prezentują poziom trzecioligowi, a kolejni młodzieżowcy jak Tomek Głogowski, Igor Romelczyk, Wojciech Ginał, Kacper Banaszkiewicz są gotowi do grania na tym szczeblu.

W sobotę mecz z GKS w Bełchatowie. Nie będziemy faworytami, ale jedziemy tam podtrzymać dobrą passę.

KUPUJCIE KARNETY NA MECZE DOMOWE!

BILANS ZIMOWY

BROŃ RADOM – OSKAR PRZYSUCHA 1:0 (0:0)
Bramka: Jan Dobko 67

BROŃ RADOM – MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI 4:0 (0:0)
Bramki: Głogowski 51, Górka 53, 68, Nowak 83

BROŃ RADOM – SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI 1:0 (0:0)
Bramka: Kowalski 60

BROŃ RADOM – CHEŁMIANKA CHEŁM 1:1 (1:0)
Bramki: Dorian Buczek 25

BROŃ RADOM – MKS PIASECZNO 1:0 (0:0)
Bramka: Olpiński 90

BROŃ RADOM – STAR STARACHOWICE 2:3 (0:1).
Bramka: Kowalski 71, Buczek 85

BROŃ RADOM – MAZUR KARCZEW 1:4
Bramka: Dobko 74

BROŃ RADOM – KTS WESZŁO WARSZAWA 0:2 (0:0)

Bilans: 4 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki. Bramki: 11-10.

ZMIANY KADROWE

Przybyli: Jan Dobko (Lider Włocławek)

Ubyli: Jakub Szarpak (rozwiązanie umowy), Hubert Jakubiec (Pilica Białobrzegi), Bartłomiej Nowak (Pilica Białobrzegi), Adrian Grudzień (Oskar Przysucha).

Niewykluczone, że w tym tygodniu jeszcze jeden zawodnik dołączy do zespołu

PODOBNE WPISY