Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego Broni

Można powiedzieć NARESZCIE! Zima zawsze jest długa, nużąca i pełna nieskończonych sparingów, które rzecz jasna kochamy, ale w marcu…nie możemy się doczekać ligi. Nasz zespół rozegrał 10 meczów towarzyskich. Wygrał 5, zremisował 3, doznał 2 porażek. Bramki: 24:12. Co mówią cyfry, a co mówi rzeczywistość? Jak zwykle o tej porze mamy duże oczekiwania, bo zespół objął nowy trener, dołączyło kilku nowych graczy.

Dla Dominika Bednarczyka sobotni mecz będzie z dwóch powodów ważny i wyjątkowy. Zadebiutuje w roli trenera Broni, a w dodatku przyjdzie mu wystąpić przeciwko klubowi, który kilka miesięcy temu go zwolnił.
Nowy trener i jego podopieczni bardzo solidnie, uczciwie przepracowali zimę. To było widać na każdy treningu, na każdym sparingu. Trzeba zaznaczyć, że nowy szkoleniowiec miał mniejszy budżet na zbudowanie zimą kadry niż jego poprzednicy. Z zespołu odeszło czterech graczy – Sebastian Weremko, Wojciech Kalinowski, Tomasz Bartosiak, Dmytro Prikhna. Odeszło doświadczenie, które zostało zastąpione przez zdolną młodzież. Choć nie tylko, bo na pewno sporym atutem w tyłach jest powrót Michała Wrześniewskiego. Wartościowym zawodnikiem jest też Dariusz Partyka. Czy będzie to zespół gorszy od tego jesienią? Nikt nie ma pojęcia, bo nazwiska nie grają.

Wyniki sparingów, a ligowe granie często nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego dlatego wygranymi nad Polonią Warszawa, czy też innymi meczami nie można się ekscytować. Cieszą na pewno kwestie indywidualne. Patrząc na statystykę bramek, najwięcej zdobyli Kamil Odolak i Adrian Grudzień. Obaj to przecież młodzieżowcy. Progres zrobił Konrad Kargul Grobla, czy też młody wychowanek Jakub Kowalski. Na wysokim poziomie cały czas grają Bartek Nowak i Hubert Derlatka. Nie zdziwimy się jeśli trener Bednarczyk odważniej postawi na 5-6 młodzieżowców i nie będzie to żadną ujmą dla wartości zespołu. Czy tak się stanie? Czas pokaże. \
Martwią na pewno ostatnie dwa słabsze mecze sparingowe. Broń na tle Chełmianki wypadła bardzo słabo, a z kolei z Wisłą Sandomierz było nieskutecznie i…bałaganiarsko. Tutaj pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że zespół nie był jeszcze przyzwyczajony do trawiastej nawierzchni i ta płynność w grze przyjdzie z czasem.

Już wkrótce przedstawimy pełną kadrę zespołu wraz ze zdjęciami. Przed pierwszym meczem pojawi się również wywiad z trener Dominikiem Bednarczykiem.
Pierwszy wiosenny mecz ligowy już w sobotę w Ostródzie z miejscowym Sokołem. Początek godz. 14.

WYNIKI ZIMOWYCH SPARINGÓW
Broń Radom – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (1:0)
Bramka: Goljasz 52

ZNICZ PRUSZKÓW – BROŃ RADOM 2:0 (0:0)

BROŃ RADOM – MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI 4:1 (3:0)
Bramki: Odolak 28, Kowalski 35, Grudzień 40, Kielak 73

BROŃ RADOM – POGOŃ STASZÓW 4:0 (1:0)
Bramki: Kielak 35, Kobiera 47, Odolak 51, 58

BROŃ RADOM – STAR STARACHOWICE 2:2 (2:1)
Bramki: Odolak 3, 26 – Zając 44, Smolarczyk 85

BROŃ RADOM – CERAMIKA OPOCZNO 6:1 (2:1)
Bramki: Grobla 9, Kielak 44, Kobiera  62, Grudzień 64, Odolak 84, Szymczak 90

POLONIA WARSZAWA – BROŃ RADOM 1:2 (0:2)
Bramki: Odolak 11, Reid 29

Broń Radom – Oskar Przysucha 4:1 (2:0)
Bramki: Grudzień 1, 57, Kielak 73 z karnego, Knap 100.

BROŃ RADOM – CHEŁMIANKA CHEŁM 0:2 (0:1)

WISŁA SANDOMIERZ – BROŃ RADOM 1:1 (0:1)
Bramka: Odolak 29

Strzelcy goli:
Odolak 8, Grudzień 4, Kielak 4, Kobiera 2, Reid, Grobla, Kowalski, Knap, Goljasz, Szymczak.

PODOBNE WPISY