Porażka z Mławą. Dwa kluczowe momenty w meczu

Za nami pojedynek z Mławianką, nowym liderem III ligi. Cała liga wie jak grają Stryjewscy, cała liga nie potrafić odrobić lekcji i to samo dotyczy Broni. To spotkanie miało dwa kluczowe momenty, bo wynik końcowy wcale nie musiał być właśnie taki. I mimo porażki, jak zawsze staramy się znaleźć jakieś pozytywy i było ich w sobotę całkiem sporo.
Pierwszy kluczowy moment tego spotkania to 8 minuta. Nasz zawodnik po faulu leży. Sędzia nie przerywa akcji, nasi zawodnicy niektórzy stanęli krzycząc „leży, wybij”, piłkarze Mławy nie zagrali w myśl fair play poszli z akcją i zdobyli bramkę. Słabe to…
Drugi kluczowy moment to ewidentny błąd sędziego w 60 minucie. Przy stanie 2:3, faulowany jest w polu karnym Kamil Odolak, sędzia nie reaguje, idzie szybka kontra, gdzie Kajetan Jendryczko fauluje przeciwnika przed polem karnym. Czerwona kartka oczywiście zasłużona, ale nie byłoby tej akcji, gdyby sędzia podyktował rzut karny.
– Kontrowersyjny moment. Zamiast 3:3, zrobiło się 2:4 i straciliśmy zawodnika – mówił na pomeczowej konferencji trener Broni, Dominik Bednarczyk.
Mławianka mając braci Michała i Mateusza Stryjewskich potrafiła wykorzystać każdy błąd sędziego i naszej defensywy. Tu niestety trenera Bednarczyka czeka sporo pracy, bo w czterech wiosennych meczach zespół Broni stracił 11 bramek.
Na pewno sporym pozytywem jest postawa drużyny. Kolejny raz Broń charakternie potrafiła odrobić straty, walczyła też później do końca mimo osłabienia. Na ambitny i walczący zespół zawsze jest miło popatrzeć, nawet kiedy nie idzie. Cieszy urodzinowy gol Kamila Odolaka, cieszy naprawdę bardzo dobra gra Michała Kielaka i jego piękny gol na 2:2.
Nie umniejszając przeciwnikowi, Mławianka wygrała zasłużenie i była jednym z lepszych zespołów jaki grał na naszym stadionie.
Walczymy dalej! Brawa dla kibiców, którzy przyszli i wsparli drużynę, nawet wtedy, gdy były słabsze fragmenty! Widzimy się wszyscy w środę o godz. 18 z zaległym spotkaniu z Ursusem!

(więcej zdjęć wkrótce na naszym facebooku)