Taki charakter lubimy. Brawo Broń! (ZDJĘCIA)

Za nami inauguracyjny mecz Broni w odległej Ostródzie. Tym, którzy przy stanie 2:0 już przestali wierzyć w drużynę możemy powiedzieć, że w sobotę wygrał charakter, ambicja i mówiąc po męsku…drużyna pokazała jaja.

Paradoksalnie Broń przez całę 90 minut była zespołem lepszym. Od początku odważnie, ofensywnie, stwarzała zagrożenie bramki rywala. Gospodarze grali przed przerwą z wiatrem i wykorzystali dwa błędy Broni. Przy stanie 1:0 nasza defensywa domagała się spalonego, ale już po meczu mieliśmy okazje zobaczyć powtórkę tej sytuacji i sędziowie nie popełnili błędu. Przy bramce na 2:0 błąd w kryciu przy dośrodkowaniu i sytuacja SOkoła była wyśmienita.

Na szczęście zespół podniósł głowy do góry. Nadal grał swoje atakował i cierpliwie czekał. Bartek Nowak wykorzystał „bład murawy”…piłka przeskoczyła nad bramkarzem i ten kontaktowy gol pozwolił drużynie uwierzyć, że może być lepiej. Za kilka chwil Marcin Szymczak faulowany był w polu karnym i sędzia z Bydgoszczy nie miał watpliwości. Marcin Szymczak trochę szczęśliwie, na raty, ale dał drużynie wyrównanie.

Po przerwie Broń grała z wiatrem i szybko udało się objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Xahne Reid głową dał drużynie prowadzenie. Jamajczyk cieszył się, bo to była akcja, stały fragment, który drużyna sporo trenowała.
W drugiej połowie przydarzył się koszmar przy rzucie rożnym i gospodarze grając w dziesiątkę doprowadzili do stanu 3:3.

Patrząc na zacięcie i charakter zespołu Broni, wiedzieliśmy, że wpadnie jeszcze zwycięski gol. Tak się stało! 82 min, dobra akcja Piotra Goljasza, podanie do Szymczaka i ten trafił!
Sokół też w końcówce próbował…Broń po kontrach mogła nawet powiększyć prowadzenie, ale zadowoleni jesteśmy z tego co jest.

Bardzo dobra postawa zespołu zwłaszcza w sferze mentalnej! Charakter i podejście do meczu dziś na 1926 procent! Martwią błędy w obronie i trzy stracone bramki! W piątek gramy z Ursusem i mamy nad czym pracować!

I jeszcze słówko dziś o kibicach! Drużynę wspierało kilkunastu fanów, którzy przyjechali wspierać drużynę! Brawo!