Trenerski dwugłos po sobotnim meczu Pilica – Broń

Wracamy jeszcze do sobotniego meczu w Białobrzegach, gdzie w derbach regionu nasza Broń przegrała z miejscową Pilicą. Rolę trenera Pilicy pełnił w tym meczu Maciej Daszkiewicz, który zastępował pauzującego za karę dyscyplinarną, Marcina Sikorskiego.

Maciej Daszkiewicz, trener Pilicy Białobrzegi: – Chcieliśmy bardzo zmazać plamę po porażce z Ursusem. Najważniejsze było podejście mentalne i to jak widać udało się. Przed meczem z Bronią odrobiliśmy lekcje. Zrobiliśmy analizę, wiedzieliśmy jakie są słabe i mocne punkty rywala i staraliśmy się to wykorzystać. Zawodnicy wykonali 100 procent założeń jakie chcieliśmy.

Dominik Bednarczyk, trener Broni Radom: – Gospodarze przebili nas zadziornością, chęcią, determinacją. Wiedzieliśmy, że to jest mecz derbowy i że nogi trzeba włożyć w każdą sytuację. W środę graliśmy 90 minut na sztucznej nawierzchni. Mogło to mieć znaczenie, ale nie zamierzam się tym usprawiedliwiać, bo jedni zagrali więcej, inni mogli trochę odpocząć. Dość długo ten mecz z Pilicą był wyrównany, ale dwie szybko stracone bramki miały wpływ na dalszy przebieg. Nie poddajemy się i w piątek gramy z Olimpią Zambrów. Trzeba odpocząć, przeanalizować mecz i wziąć się do pracy, aby wygrać kolejny pojedynek.

PODOBNE WPISY