W sobotę z Victorią Sulejówek. Podtrzymać dobrą passę!

Długo nie musieliśmy czekać. Po środowych emocjach już w sobotę kolejny pojedynek ligowy zagrają nasi piłkarze. Warto przyjść na N9 i podziękować drużynie za świetny występ w Łomży i jednocześnie wesprzeć zawodników, aby wygrali z Victorią i definitywnie zapewnili sobie utrzymanie. Mecz przy Narutowicza 9 zaczyna się o godz. 17!

Naszą drużynę czeka bardzo ciekawy pojedynek. Victoria Sulejówek to beniaminek, który ma za sobą bardzo dobrą jesień i słabszą wiosnę. Jeszcze niedawno ekipa z Sulejówka punktowała bardzo słabo, ale poprawiła swój bilans wygrywając z rezerwami Jagiellonii, z Pelikanem Łowicz i remisując w Bełchatowie. Drużyna spod Warszawy ma 37 punktów i jeszcze musi walczyć o ligowy byt. Na pewno do Radomia przyjedzie mocno zmobilizowana. Ostatni mecz Victorii wygrany 4:0 z Pelikanem, pokazuje, że ekipa z Sulejówka w końcówce sezonu, w najważniejszym momencie złapała formę.

Nasza Broń do sobotniego meczu podejdzie w dobrych nastrojach. W meczach z Pogonią i Łomża nie dawano nam żądnych szans, a tymczasem Broń zdobyła w tych spotkaniach cztery punkty. Mamy 43 oczka. Przy założeniu, że z III ligi może spaść cztery drużyny, to mamy 10 punktów przewagi nad strefą spadkową. Natomiast jeśli z drugiej ligi zdegradowana zostanie Olimpia Elbląg to póki co 14 miejsce nie byłoby bezpieczne, a nad tą lokatą mamy 7 punktów przewagi. Matematycznie jesteśmy jeszcze w zagrożonej strefie, choć trzeba przyznać, że na dole musiałyby się wydarzyć jakieś niecodzienne rzeczy, aby w czterech kolejkach wyprzedziło nas siedem zespołów.
Żeby już nie dywagować w tym temacie, trzeba po prostu wygrać z Vitorią Sulejówek i myśleć o walce w Pro Junior System i budowaniu zespołu na przyszły sezon.

Dotychczas z Victorią Sulejówek graliśmy pięciokrotnie. Ten bilans jest wyrównany. Trzykrotnie padł remis 1:1, raz wysoko wygrała Broń, a raz u siebie wygrała Victoria, gdy w 2017 roku walczyliśmy o baraże o trzecią ligę.

W SOBOTĘ WSZYSCY NA STADIONIE WSPIERAMY BROŃ RADOM!!!

Jak było dotychczas?

Sezon 2023/24
Broń – Victoria ???. 1:1
Sezon 2018/19
Broń – Victoria 4:0, 1:1
Sezon 2016/17
Broń – Victoria 1:1, 2:5

PODOBNE WPISY