Wicemistrz III ligi zagra w barażach!

Od przyszłego sezonu dojdzie do sporych zmian w 2. lidze. Jak udało nam się ustalić, spadnie aż pięć zespołów, co jest spowodowane dodatkowym miejscem dla beniaminka z 3. ligi od rozgrywek 2025/2026 – czytamy w TVP Sport.pl

To był gorący temat w ostatnich tygodniach. Spekulowano, czy rozgrywki 2. ligi zostaną poszerzone do 20 zespołów. Było to spowodowane dyskusją dotyczącą wprowadzenia barażów w 3. lidze. Miałyby wziąć w nich udział drużyny z drugich miejsc w każdej z grup.

Dziennikarzom TVP Sport udało się ustalić,  że ta reforma wejdzie w życie już od przyszłego sezonu. To oznacza dodatkową przepustkę na trzeci szczebel rozgrywkowy. Siłą rzeczy trzeba było też zdecydować o liczbie drużyn w 2. lidze. PZPN podjął już tę decyzję.

Według naszej wiedzy liczba zespołów pozostanie niezmienna. Zwiększy się natomiast liczba spadkowiczów. Od sezonu 2024/2025 z ligą żegnać będzie się pięć klubów. Dotychczas było ich cztery.

Pomysł o poszerzeniu rozgrywek do 20 ekip nie został wcielony w życie. Jak ustaliliśmy, nie spodobało się to przedstawicielom 2. ligi. Ostatecznie jednak będą musieli przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości.

Źródło: Sport.TVP.pl

PODOBNE WPISY