Z Victorią były mecze szczególne. Wojciech Gorczyca wspólnym mianownikiem

Nasza drużyna przygotowuje się do sobotniego meczu wyjazdowego z Victorią Sulejówek. W dotychczasowej historii, mierzyliśmy się z tym zespołem cztery razy. Warto przypomnieć, że w dwóch przypadkach mecze były bardzo pamiętne i miały wpływ na układ tabeli i dalsze losy.

Pierwszy raz obie drużyny zagrały ze sobą w sezonie 2016/17 w IV lidze. Broń w roli spadkowicza chciała jak najszybciej wrócić o szczebel wyżej. Od początku w grupie południowej IV ligi dwie drużyny nadawały ton rozgrywkom. W Radomiu Broń w roli lidera zremisowała z Victorią Sulejówek 1:1. Nasz zespół miał zimą sześć punktów przewagi nad Victorią. Jednak słabsza wiosna i kapitalna gra ekipy z Sulejówka, sprawiły, że wiosną role się odwróciły. Wszystko rozstrzygnęło się w Sulejówku na trzy kolejki przed końcem sezonu. Victoria rozgromiła Broń 5:2 i zagrała w barażach, a Broń marzenia o awansie musiała odłożyć na później.

Kolejny raz obie ekipy spotkały się już właśnie w trzeciej lidze. Obie walczyły o utrzymanie, ale nieco lepiej radziła sobie Broń. Jesienią w meczu ostatniej kolejki, gola w ostatniej minucie zdobył Wojciech Gorczyca. Dla niego było to ważne spotkanie, bo poprzednie trzy sezony spędził w Victorii, a po strzelonej bramce w ostatniej minucie…ucałował herb Broni, w której praktycznie się wychował.
Obie ekipy ponownie spotkały się wiosną już w Radomiu. Broń wygrała 4:0 i praktycznie pozbawiła złudzeń ekipę z Sulejówka, która po tym meczu pożegnała się z trzecią ligą
Dziś każda z drużyn tworzy nową historię. Jak będzie w sobotę? Sami jesteśmy ciekawi. Szersza zapowiedź meczu w piątek na naszej stronie.

Dotychczasowe mecze

Sezon 2016/17 (IV liga),

Broń – Victoria 1:1,

Victoria – Broń 5:2

Sezon 2018/19 (III liga)

Victoria – Broń 1:1

Broń – Victoria 4:0

PODOBNE WPISY