Z Wartą wygrać Warto. Bez noża na gardle

W sobotę piłkarze Broni Radom zagrają wyjazdowy mecz z Wartą Sieradz. Teoretycznie jest to mecz o pietruszkę, ale w praktyce gospodarze są zagrożeni degradacją, a nasza drużyna też ma nakreślone swoje zadania.

Przed nami pojedynek 32 kolejki trzeciej ligi. Broń z dorobkiem 44 punktów zajmuje ósme miejsce. Walczymy o to, aby utrzymać tą lokatę, a przy jeszcze lepszej grze możemy w najbliższych trzech kolejkach poprawić to miejsce. Najważniejsze, że cel jakim było utrzymanie, został zrealizowany. Teraz sztab i drużyna muszą skupić się na walce o Pro Junior System. Tutaj przewaga Broni nad resztą stawki jest duża, dzięki czemu nie musimy grać 10-11 młodzieżowcami. Trzeba być czujnym, ale wydaje się, że w Sieradzu kilku młodzieżowców będzie wspartych doświadczeniem kolegów, tak jak to miało miejsce w potyczce z Victorią Sulejówek (1:1). Na pewno nie wystąpi Dorian Buczek, który otrzymał 12 żółtą kartkę i będzie pauzował w dwóch meczach.

Komfortowej sytuacji nie ma Warta Sieradz. Ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W ostatniej kolejce przegrała z Pelikanem Łowicz, ale w trzech poprzednich meczach pokonała Legię II, Bełchatów i Olimpię Zambrów. Za nadmiar kartek pauzować będą Krystian Adamiak oraz Piotr Mielczarek.

Ostatnie trzy mecze z Wartą zakończyły się zwycięstwami Broni. Liczymy na doBry występ Trójkolorowych z Radomia!

PODOBNE WPISY