Zapraszamy na Marszobieg ku pamięci robotników Czerwca’76. Przyjdź w sobotę!

W Radomiu się zaczęło. Tak brzmi hasło i warto poznać historię swojego miasta. Warto wiedzieć, że 25 czerwca 1976 roku robotnicy z Radomia wyszli na ulice, aby protestować przeciwko podwyżkom. Tu zaczęła się walka o demokrację. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Radomski Klub Piłkarski 1926 Broń Radom zaprasza do wzięcia udziału w Międzypokoleniowym marszobiegu „Śladami czerwca 1976”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia!

Można biegać, truchtać, spacerować, przemierzyć symboliczną trasę z kijkami nordic walking. To nie jest ważny. Celem marszobiegu jest upamiętnienie Wydarzeń Radomskiego Czerwca 1976 r.; upowszechnianie idei biegania i marszu jako najprostszych form aktywnego spędzania czasu; propagowanie turystyki miejskiej po miejscach istotnych dla historii Radomia; integracja międzypokoleniowa poprzez sport.
Trasa marszobiegu zaczyna się przed wejściem do dawnych Zakładów Metalowych przy ul 1905 Roku 1/9, następnie Al. Grzecznarowskiego – Kolejową – Mazowieckiego przejdziemy pod dawny Radoskór (ul. Domagalskiego), dalej udamy się pod Kościół św. Trójcy ulicami Mazowieckiego, tunelem dworcowym, Traugutta, Narutowicza, Traugutta i Żeromskiego. Następnym przystanek to budynek Urzędu Miejskiego znajdujący się przy ul Kilińskiego 30, pod Urząd Miejski. Uczestnicy dotrą ulicami Żeromskiego i Focha. Spod Urzędu uczestnicy zadania udadzą się ul. Żeromskiego pod pomnik „Trzy Kamienie” który znajduje się u zbiegu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca. Stąd marszobieg poprowadzony zostanie pod ostatnie miejsce czyli pod budynek obecnie zajmowany przez Lasy Państwowe META: przy ul 25 Czerwca 68.

Trasa Marszobiegu poprowadzona jest wyłącznie chodnikami/alejkami, obowiązuje ruch prawostronny.
Aby wziąć udział, należy wypełnić krótki terminarz. Można go przynieść do klubu, albo wziąć ze sobą w sobotę na Marszobieg!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO MARSZOBIEGU

(Zadanie sfinansowano ze środków Gminy Miasta Radomia)

PODOBNE WPISY