20 piłkarzy na pierwszym treningu

20 piłkarzy brało udział w pierwszym treningu po letnich urlopach. Spora część zawodników dołączy do kolegów po niedzieli.

Marcin Boguś z Woy Bukowiec Opoczyński, Cezary Zieliński młody obrońca Centrum Radom oraz 17 – letni golkiper Legionu Radom – to na razie nowi zawodnicy, którzy zgłosili akces gry w Broni. Na razie – bo kolejni gracze pojawią się na N9 w poniedziałek. Przynajmniej napastnik i kolejny doświadczony obrońca. Z trybun zajęcia obserwowali Krzysztof Banaszkiewicz i Marcin Trojanowski. Obaj raczej jesienią nie zagrają w Broni.

Piłkarze mieli nieco ponad godzinny trening, podczas którego przeszli test szybkościowo – wytrzymałościowy. Potem przez kilka minut pograli w „dziadka”.

Drużyna będzie wzmocniona, ale jaki będzie jej kształt dowiemy się dopiero na początku sierpnia, tuż przed rozgrywkami.

– Celem jest awans i nie będę tego ukrywał. Mamy trzecioligowe doświadczenie, a seria popełnionych błędów pokazała, że trzeba wyciągnąć wnioski. Oczywiście to jest sport i boisko pokaże o co ostatecznie będziemy walczyć – powiedział Artur Piechowicz, prezes klubu.

W poniedziałek poinformujemy o kolejnych wzmocnieniach i testach drużyny. Za tydzień w Radomiu, na głównym boisku, o godzinie 11 Broń zagra z rezerwami Korony Kielce.