Do Wielogóry po ćwierćfinał

Mirax Puchar Polski
STRAŻAK WIELOGÓRA - BROŃ RADOM
Środa godz. 16, boisko w Wielogórze

PIłkarze Broni Radom jadą w środę na mecz z A-klasowym rywalem. Stawką będzie awans do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Nasz zespół pojedzie w mocno odmienionym, składzie. Część zawodników musi odpocząć, część ma kontuzje, dwóch ma anginę. Mimo to celem jest wygrana i awans do kolejnej rundy.

– Mamy trochę kłopotów kadrowych. Jest sezon przeziębień, Kamil Czarnecki miał zagrać, ale jest chory na anginę. Również Albert Pietralski zgłaszał mi gorączkę. Kilku graczy ma drobne urazy więc nie będę ryzykował ich zdrowia. Do kadry wcielonych zostanie trójka juniorów. Zmiany kadrowe nie oznaczają, że odpuszczamy puchar. Wręcz przeciwnie, wierzę, że zmiennicy sobie poradzą i jedziemy tam po wygraną – mówi trener Dariusz Różański.

Strażak Wielogóra zajmuje 9 miejsce w klasie A. Trenerem zespołu jest Norbert Panasiuk. Do niedawna we klubie tym grał Marek Zakrzewski, szkoleniowiec zespołu Broni z rocznika 2007. Jednyn z zawodników ekipy z Wielogóry jest Michał Żeromiński, bokser zawodowy, którego ojcem jest Sławomir Żeromiński, niegdyś wybitny pięściarz Broni.
Warto przypomnieć, że sponsorem Pucharu Polski jest firma Mirax. Zwycięzca otrzyma 5 tys zł, a finalista połowę tego. Obie ekipy otrzymają sprzęt sportowy, obie awansują też na szczebel mazowiecki.

Nie przewidujemy relacji live z pucharowego pojedynku, ale wynik aktualny będziemy podawać na stronie od godz. 16

PODOBNE WPISY