Efektowna wygrana. Do ligi jeszcze daleko

BROŃ RADOM - KORONA OSTROŁĘKA 6:1
Bramki: Sala 5 z karnego, Wiktor Kupiec 12, Putin 25, Czarnecki 29, 34, Nogaj 54 - Kraska 39
Broń: Młodziński - Leśniewski, Wiktor Kupiec, Wojciech Kupiec, Wicik, Załęcki, Shkuratko, Sala, Nowosielski, Putin, Czarnecki oraz  Grunt, Nogaj, Korcz, Imiela, Więcek.

Piłkarze Broni Radom efektownie i w bardzo dobrym stylu pokonali lidera północnej czwartej ligi, Koronę Ostrołęka 6:1. Wynik mógł być jeszcze wyższy. Sama gra i skuteczność mogą cieszyć, ale trener Artur Kupiec uważa, że jest za wcześnie na hurraoptymizm.

Wieczorem fotogaleria i wideo z meczu.

Więcej w rozwinięciu

Płynność akcji, sposób na stwarzanie sobie sytuacji strzeleckich, walka, ambicja i charakter – w sobotnie popołudnie to właśnie cechowało Broń w meczu z Koroną. Wreszcie udało się w dobrym stylu wykorzystać rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się Dawid Sala. Sa chwilę nasz zespół miał kolejne dwie okazje, a już w 12 minucie było 2:0. Był pomysł na kolejne okazje i dużo sprytu i kolejne bramki były też kwestią czasu. Zaraz po przerwie Norbert Korcz trafił w słupek, było też kilka innych groźnych sytuacji, ale 6:1 to wystarczający wynik.
Trzeba zaznaczyć, że z powodu choroby nie zagrali Michał Kula i Jakub Góźdź, a Adam Imiela i Emil Więcek byli trochę osłabieni i zagrali jedynie kwadrans. Z powodu kontuzji kolana nie wystąpił Piotr Dobosz.
Trener Artur Kupiec chwalił grę 21-letniego Ukraińca, Vlada Shkuratko.
– Wprowadził dużo spokoju w środku pola i mimo młodego wieku radzi sobie bardzo dobrze. Chciałbym, żeby jeszcze z nami został. Natomiast od wtorku będzie z nami trenował środkowy obrońca – powiedział trener Artur Kupiec.
Za tydzień zespół zagra z Lublinianką o godz. 12.