Gratulacje dla Świtu – podsumowanie 25 kolejki

Marzenia to jedno, a rzeczywistość zupełnie co innego. Wszyscy po cichu liczyliśmy, że w Sieradzu Broń wygra, złapie trzy punkty i w kolejnych meczach będzie jeszcze lepiej. Sieradzanie szybko jednak sprowadzili nas na ziemie. W tej kolejce na największe gratulacje zasłużył Świt, który w sobotę przyjedzie do Radomia jako świeżo upieczony drugoligowiec.

25 kolejka zupełnie nie ułożyła się po myśli „Broniarzy”. Punkty zdobyli dwaj najgroźniejsi rywale naszego zespołu w walce o utrzymanie w lidze. Włókniarz jest wiosną w dobrej formie i zwycięstwa 2:0 tej drużyny w Pułtusku raczej nie należy zaliczać do niespodzianek. Równie dobrze radzi sobie Stal Niewiadów. Ten zespół wygrywał już 2:0 z Mazurem Karczew i chyba na nasze szczęście stracił dwa gole i w efekcie zremisował. W przeciwnym razie Broń zajmowałaby dziś 14 miejsce.

Gratulacje dla „biało-zielonych”. Ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego w 25 kolejkach odniosła 20 zwycięstw i tylko 5 razy zremisowała, nie ponosząc żadnej porażki. Jak to się ma do statystyk Broni przed sobotnim meczem obu drużyn sami sobie odpowiedzcie. Świt pokonał 3:1 Kutno i czas pokaże, czy w sobotę przyjedzie do Radomia lekko rozluźniony, czy też zagra o kolejne premie.

Wciąż trwa zażarta walka o pozycję wicelidera, który będzie walczył w barażach o awans. Przewaga Nadarzyna, który zremisował bezbramkowo w Płocku stopniała po zwycięstwie Warty do sześciu punktów. Wciąż o to miejsce walczy Narew, która pokonała 2:0 drużynę z Bukowca. Ostatnie pięć kolejek z udziałem tych drużyn będzie emocjonujące.

W walce o 8 miejsce, Legionovia wygrała 1:0 w Kleszczowie z Omegą. UKS SMS uciekł nieco od strefy spadkowej po zwycięstwie nad grójeckim Mazowszem.

Do zakończenia sezonu jeszcze pięć kolejek. Broń straciła już praktycznie szanse na zajęcie 11 miejsca i naszym piłkarzom pozostało walczyć o 12 lokatę, która po zakończonym sezonie wcale nie musi dawać utrzymania. Broń, Włokniarz, Stal – dwie z tych drużyn najprawdopodobniej spadną do IV ligi.

Oto jak przedstawia się terminarz gier z udziałem tych zespołów.


Broń: Świt Nowy Dwór (u siebie), Stal Niewiadów (wyjazd), Nadnarwianka (u siebie), UKS SMS Łódź (wyjazd), Wisła II Płock (u siebie).


Włókniarz: UKS SMS Łódź (u siebie), Wisła II Płock (wyjazd), Mazowsze Grójec (u siebie), GLKS Nadarzyn (u siebie), Mazur Karczew (wyjazd).


Stal: MKS Kutno (wyjazd), Broń Radom (u siebie), Woy Bukowiec (wyjazd), Legionovia (u siebie), Omega Kleszczów (wyjazd).

PODOBNE WPISY