Każdy walczy o jedenastkę (WIDEO, FOTO)

Za nami drugi mecz towarzyski Broni Radom. Nasz zespół wygrał to spotkanie 1:0, choć powinien zwyciężyć dużo wyżej. Przeciwnik pozwolił nam na dużo więcej, niż tydzień wcześniej drugoligowy Widzew Łódź. Niemniej pojedynek z Pogonią tradycyjnie był bardzo pożyteczny. Ten mecz dał też odpowiedź na pytanie, kto chce wiosną grać w Broni!

ZDJĘCIA Z MECZU TUTAJ

SKRÓT WIDEO TUTAJ

Tak jak już pisaliśmy, ciężko będzie zimą pozyskać kogoś, kto w tym zespole będzie wzmocnieniem i zrobi różnicę w grze. 20 zawodników w sobotę pokazało, że ciężko pracuje na treningach i chce grać w tej drużynie. Na lekki uraz stawu skokowego narzekał ostatnio Przemysław Wicik i ten zawodnik miał trening indywidualny.
Trener Artur Kupiec po meczu pochwalił wszystkich zawodników, ale naszym zdaniem na szczególne pochwały zasłużyli Emil Możdżonek, Piotrek Stefański i Przemek Nogaj. Możdżonek i Nogaj mieli kilkumiesięczną przerwę spowodowaną kontuzjami. W przypadku Przemka brakowało w sobotę tylko bramki, bo zasłużył na gola jak mało kto.
Cieszy też fakt, że 20-30 minut dostała trójka juniorów z rocznika 2002 – Hubert Borkowski, Damian Machajek i Patryk Lis i wypadli całkiem dobrze na tle mocnego rywala. Do tego solidny występ w 18 urodziny dołożył 18 letni Damian Winiarski.
Nie oznacza to jednak, że Broń jest już gotowa i kadra jest zamknięta. Ruchy transferowe na pewno będą, bo zawodnicy, którymi intersuje się trener Artur Kupiec, próbują swoich sił w wyższych ligach.
– Cały czas obserwujemy i czekamy. Być może ktoś nowy już pojawi się w środę – mówi trener Kupiec.