Ligowy układ sił

           Jutro rozpocznie się nowy sezon piłkarski. Jako pierwsi w sobotę o godz.11.00 wybiegną na boisko piłkarze Mechanika Radomsko i Pogoni Grodzisk Mazowiecki i prawdopodobnie właśnie w Radomsku padnie pierwsza bramka sezonu 2013/14.
Przed nami wyjątkowo długi sezon zapowiadający reorganizację ligi. W rozgrywkach wystąpi aż 20 drużyn, z czego siedem to zespoły, które w tej lidze wystąpią po raz pierwszy.
           Przygotowaliśmy bardzo wstępną analizę „ układu sił” w naszej lidze, przygotowaną na podstawie wyników sparingów i ruchów kadrowych. Kto faworytem? Kto spadkowiczem? Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko i aż 38 ligowych kolejek, ale spróbujemy oszacować siły poszczególnych zespołów.
Faworyt – Legia II Warszawa. Wydaje się, że rezerwy mistrza Polski będą poza zasięgiem rywali. Debiutująca w trzeciej lidze drużyna Legii będzie miejscem wchodzenia młodzieży do seniorskiej piłki – w tym przypadku będą to przede wszystkim mistrzowie Polski juniorów ( rocznik 1994/95), ogrywania sprowadzanych piłkarzy zza granicy ( w rezerwach Legii zagra Egipcjanin i trzech Brazylijczyków) oraz da możliwość gry piłkarzy, którzy nie będą mieścić się w kadrze zespołu ekstraklasy ( pierwsza drużyna Legii to ponad trzydziestu zawodników). Ponadto władzom klubu zależy na awansie, by móc dawać możliwość gry młodzieży na jak najwyższym poziomie ligowym. Oczywiście nikt nie „położy się” przed legionistami, ale to oni będą głównym kandydatem do barażowej walki o drugą ligę.

Czołówka – Sokół Aleksandrów Ł. , Ursus Warszawa, Lechia Tomaszów Maz. 
Można powiedzieć, że układ pozostaje bez zmian. Te trzy drużyny nie zmieniły się znacznie w czasie wakacji, a dobre występy Lechii i Ursusa ( gra dalej – 17 sierpnia z Widzewem Łódź) w Pucharze Polski znamionują wysoką formę. W tej grupie powinna znaleźć się też Broń.


Drużyny pewne utrzymania – Targówek, Wieluń, Pilica Białobrzegi, Omega Kleszczów, Żyrardowianka – Targówek po kłopotach skompletował drużynę, która nie powinna być słabsza od tej z minionego sezonu, Omega – zawsze solidna, Wieluń ma ambicje budowania silnej drużyny, a Pilica i Żyrardowianka sprawiają wrażenie najsolidniejszych beniaminków.

Walczący o utrzymanie – Kutno, Pogoń Grodzisk Maz., Huragan Wołomin, Zawisza Rzgów, Widzew II Łódź, GKS II Bełchatów.
To kolejna grupa drużyn – te będą mieć spore problemy z utrzymaniem się w lidze. Z Kutna odeszli latem najlepsi piłkarze, w Pogoni nastąpiła wymiana kilku zawodników i będzie to chyba drużyna podobna siłą do tej z wiosny, Huragan w sparingach nie wyglądał na faworyta ligi. Zawisza, który zdobył 18 punktów wiosną teraz nie będzie chyba tak silną drużyną. Siła rezerw Widzewa i Bełchatowa będzie uzależniona przede wszystkim od zasilania ich przez piłkarzy z pierwszej drużyny.

Outsiderzy – Mazur Karczew, Start Otwock, Mechanik Radomsko, Warta Sieradz. Z Mazura latem odeszła spora grupa piłkarzy – przede wszystkim do Huraganu, Start także ma problemy personalne. Mechanik to trzecia drużyna czwartej ligi, która nie wzmocniła się na tyle, by walczyć w trzeciej lidze , a w przypadku zespołu z Sieradza – chyba nie wydarzy się po raz czwarty „ cud nad Wartą”.
Jak wcześniej wspomniano, to jedynie analiza. Wszystko zweryfikuje długi sezon ligowy, oby jak najbardziej udany dla naszej drużyny.

PODOBNE WPISY