Na razie jesteśmy bezpieczni

Broń grała swój mecz w czwartek, ale w sobotę obserwując mecze II i III ligi towarzyszły nam spore emocje. Gdyby dziś zakończył się sezon, Broń zachowałaby ligowy byt. Jednak trzeba walczyć do samego końca. Trzeba wygrać dwa mecze, a co gorsza może być nawet tak, że dwie wygrane w ostatnich dwóch meczach nie dadzą naszej drużynie utrzymania. To jednak najczarniejszy scenariusz.
Znicz Pruszków i Olimpia Elbląg przegrały swoje mecze w II lidze i za tydzień z trwogą będzie patrzeć na te drużyny. Grają ostatnią kolejkę. Olimpia na wyjeździe z Kaliszem, a Znicz na wyjeździe z Wigrami. Teoretycznie dla Kalisza i Wigier będą to przed barażami mecze o "pietruszke".
Jeśli Znicz i Olimpia utrzymają się w lidze, to w naszej trzeciej lidze, 15 miejsce będzie bezpieczne. W innym przypadku nawet miejsce 13 i 14 będą spadkowe, dlatego nawet dwie wygrane Broni mogłyby wtedy nic nie dać. Zagramy dwa mecze u siebie, wreszcie z kibicami i już teraz wszystkich zapraszamy w czwartek na mecz!!!
(więcej w rozwinięciu)

Popatrzmy jednak na naszą ligę. Wikielec pokonał Radomsko 2:0, a Concordia jeszcze walczy i ze stany 0:2 z Kutnem, potrafiła wyjść na 4:2. Wielką klasę pokazała Olimpia Zambrów. Po czwartowych zwycięstwach Broni i Sokoła, zambrowianie definitywnie spadli do IV ligi. Mimo to w dobrym stylu pokonali Pelikana. Łowiczanie mają tyle samo punktów co Broń. Lechia Tomaszów pokonując skromnie 1:0 Wasilków, mocno przybliżyła się do utrzymania.
Sprawdźmy z kim nasi najwięksi rywale zagrają w ostatnich kolejkach:

Lechia Tomaszów (47 pkt)
Wikielec (wyjazd)
Broń (wyjazd)

Błonianka Błonie (46 pkt)
Concordia (wyjazd)
Ursus (wyjazd)

Sokół Aleksandrów (44 pkt)
KS Wasilków (u siebie)
Pelikan (u siebie)

Pelikan Łowicz (43 pkt)
Ruch Wysokie (u siebie)
Sokół Aleksanrów (wyjazd)

Broń Radom (43 pkt)
Radomsko (u siebie)
Lechia (u siebie)

GKS Wikielec (43 pkt)
Lechia (u siebie)
Wasilków (na wyjeździe)

RKS Radomsko (42 pkt)
Broń (na wyjeździe)
Concordia (u siebie)

Concordia Elbląg (42 pkt)
Błonianka (u siebie)
Radomsko (na wyjeździe)