Nowi trzecioligowcy

Lechia Tomaszów Mazowiecki z IV ligi łódzkiej i GKP Targówek Warszawa z grupy północnej IV ligi mazowieckiej uzyskały awans do III ligi i będą w najbliższym sezonie naszymi rywalami.
Lechia Tomaszów Maz.  wygrała IV ligę na  cztery kolejki kolejki przed końcem sezonu, Targówek na dwie kolejki do końca rozgrywek. Obie drużyny dość krótko przebywały w IV lidze. Lechia grała w niej przez dwa sezony, ale sprowadzając do siebie wielu doświadczonych zawodników ( m.in z rozwiązanej Ceramiki Opoczno), zbudowała drużynę, która rok temu była juz w czołówce ligi, a w tym sezonie nie miała sobie równych. GKP Targówek był do 2004 roku solidnym czwartoligowcem, po czym z powodów finansowych wycofał się z rozgrywek, grając przez całe lata w klasie okręgowej. W IV lidze spędził rok, awansując wyżej. W przwciwieństwie do Lechii, oparł się na młodzieży- m.in, aby pomóc seniorom, wycofał z rozgrywek drużynę juniorów ( 1994). 
O drugie premiowane awansem miejsce w lidze łódzkiej walczą jeszcze: WKS Wieluń, Warta Działoszyn i KS Paradyż, w grupie południowej niemal pewnym zwycięzcą jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ale szanse zachowała jeszcze Pilica Białobrzegi.

PODOBNE WPISY