Nowy stadion przy Narutowicza 9

Wiele wskazuje na to, że po niemal trzydziestu latach starań, w Radomiu powstanie nowoczesny stadion lekkoatletyczny. Obiekt mieścił się będzie przy ulicy Narutowicza, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

źródło: echodnia.eu

 

W marcu ministerstwo przekaże informacje o kwocie, jaką przekaże na budowę stadionu. Do tego czasu mają być gotowe założenia dotyczące stadionu i wszystkie dokumenty potrzebne do ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu.

8 TORÓW I 5 TYSIĘCY WIDZÓW

Stadion powstanie w miejscu istniejącego obecnie obiektu przy ul. Narutowicza. Boisko piłkarskie nie będzie przebudowane. Zainstalowane zostaną na nim jedynie urządzenia nawadniające. Rozebrane zostaną trybuny i proste odcinki toru kolarskiego. W ich miejsce powstaną bieżnia lekkoatletyczna (8-torowa) i nowe trybuny na około 5 tysięcy miejsc, częściowo zadaszone. Trybuna od strony ul. Narutowicza wsparta będzie na 3-kondygnacyjnym budynku, w którym znajdować będzie się zaplecze z szatniami i szerokim korytarzem, który zimą będzie mógł pełnić funkcję krytej bieżni oraz skoczni do skoku w dal i wzwyż.

Dodatkowo, aby spełnić wymogi dotyczące możliwości rozgrywania międzynarodowych mityngów i mistrzostw Polski, w miejscu skateparku powstanie część rozgrzewkowo-treningowa z 200-metrową bieżnia z jednym łukiem, rzutniami i skoczniami. Będzie tam również boisko treningowe dla piłkarzy.

PRZETARG W TYM ROKU

– Starając się o dofinansowanie z ministerstwa nie musieliśmy przedstawiać gotowego projektu – wyjaśnia Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, jeden z najbardziej zaangażowanych w pomysł budowy stadionu działaczy. – Zanim określona zostanie kwota, jaką miasto otrzyma z ministerstwa, powstaną założenia do projektu. Urząd Miasta przygotowuje już koncepcję zagospodarowania całego terenu, łącznie z wyznaczeniem miejsc parkingowych. Wymagania przedstawi również Polski Związek Lekkiej Atletyki, bo stadion ma spełniać wszelkie wymogi.

Przetargi na wykonanie projektu i budowę stadionu zostaną ogłoszone w tym roku. Niewykluczone, że jesienią rozpocznie się budowa. Stadion ma być gotowy do 2012 roku. Jego właścicielem i zarządcą ma być miasto.

PODOBNE WPISY