Odwieczny rywal zagra z Bronią

BROŃ RADOM - GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA
Sobota gody. 11
Wicelider Świętokrzyskiej ligi okręgowej, Granat Skarżysko Kamienna, będzie sobotnim rywalem Broni w meczu towarzyskim. Dla naszej drużynu to już kolejny sparing, mający na celu sprawdzenie formy przed nową rundą. Swoją szansę na pokazanie umiejętności dostanie Daniel Witak, a w meczu zabraknie kontuzjowanego Michała Bojka.

Kto zna historię Broni, ten wie, że Granat to odwieczny rywal. Niegdyś obie drużyny przez wiele lat grały między sobą w trzeciej lidze, czy lidze międzywojewódzkiej (radomko-lubelsko-kieleckiej). W ostatnich latach obie drużyny w rozgrywkach nic już nie łączy, ale kolejni trenerzy Broni i Granatu umawiają między sobą mecze towarzyskie. Oba kluby łączy to, że przez lata działały w strukturach „zbrojeniówki”.
Granat po opuszczeniu trzeciej ligi, borykał się z kłopotami finansowymi i organizacyjnymi. Zasłużony klub, musiał rozpoczynać od ligi okręgowej. Obecnie jest wiceliderem „okręgówki” ze stratą trzech punktów do Kamiennej Brody.

W naszym zespole zabraknie Michała Bojka, który w środowym meczu nabawił się kontuzji pachwiny i przez kilka dni będzie musiał odpocząć. Swoją drugą szansę otrzyma pomocnik Hutnika Warszawa, 21 – letni Daniel Witak.
Sparing z Granatem rozpocznie się o godz. 11 i wynik będziemy podawać na bieżąco.