Podsumowanie 29 kolejki

   Skuteczny Kozubek. Broń imponująco skuteczna u siebie. .  Piast zdegradowany.  Trzy jeszcze walczą- reszta ma wakacje. Gorąco w Grodzisku i Jazgarzewie
                             Wyniki:  Broń- Zwolenianka 6:0, Pilica- Mszczonowianka 0:1,  Skra- Mazowsze 3:0, Szydłowianka- KS Janików/ Kozienice 2:1, Sparta- Łady 3:2, Korona- Warka 3:1, Piast- Naprzód 2:8

                Broń pewnie pokonała w sobotę 6:0 Zwoleniankę. Mecz był piknikowym spotkaniem dla naszych piłkarzy, przy pełnej skuteczności wynik mógł być dwucyfrowy.  Rozstrzelał się na koniec sezonu Dariusz Kozubek- w dwóch ostatnich meczach zdobył pięć goli.

                Nasza drużyna zakończyła występy u siebie w tym sezonie. Bilans jest imponujący- 16 meczów ( dwa razy z Warką jako gospodarz) i tylko jeden remis. Jedynie KS Kozienice wywiozły punkt z Radomia. Piętnaście zwycięstw, jeden remis, bramki: 51-7. Do tego trzeba dodać jeszcze dwa zwycięskie (Nadnarwianka 1:0 i Wisła II 2:0)  mecze z końcówki poprzedniego sezonu, a bilans spotkań u siebie staje się jeszcze bardziej okazały. Nie wiemy jeszcze, gdzie Broń jako gospodarz będzie rozgrywała mecze jako gospodarz w nowym sezonie, ale mamy nadzieję, że ta świetna passa będzie trwać.

                Zwolenianka przegrała wysoko w Radomiu i powstaje pytanie, co dalej z tym klubem. Poziom jaki prezentuje kwalifikuje nie tylko do spadku z czwartej ligi, ale także budzi obawy, czy taj grająca drużyna byaby w stanie utrzymać się w klasie okręgowej. Władze klubu ze Zwolenia mają naprawdę duży problem przed nowym sezonem.

                Zdecydowana większość drużyn ma już wakacje. Dołączył do nich Piast Piastów, który przegrał u siebie aż 2:8 z Naprzodem Zielonki.

                O utrzymanie walczą jeszcze KS Warka, Wulkan i Szydłowianka. Najgorzej wypadł ten pierwszy klub, który przegrał 1:3 w Górze Kalwarii z kolejnym spadkowiczem i sytuacja klubu z Warki jest najtrudniejsza z ww. trójki.

                O niespodzianki postarali się zarówno Wulkan jak i Szydłowianka. Wulkan wygrał 2:1 z Pogonią w Grodzisku, a był to bardzo gorący mecz. Zwycięski gol padł z powtórzonego karnego ( pierwszy strzał obronił bramkarz gospodarzy), piłkarze Pogoni zobaczyli 6 żółtych kartek a ich trener został wysłany na trybuny.  Przedstawiciele Pgoni mieli bardzo wiele zastrzeżeń do decyzji sędziów

                W Szydłowcu Szydłowianka pokonała 2:1 nie mające w zwyczaju przegrywać KS Kozienice. I tutaj gol dla zwycięzców padł po rzucie karnym.

                Jeśli Wulkan już w środę wygra u siebie ze Spartą, Szydłowianka i Warka zostaną zdegradowane.

Pozostałe drużyny nie grają już o nic- Pilica przegrała u siebie z Mszczonowianką. Mecz Sparta- Łady budził emocje przede wszystkim pozasportowe. Sprata wygrała 3:2, ale piłkarze  gospodarzy ujrzeli jedną czerwoną i trzy żółte kartki, goście- dwie czerwone i pięć żółtych, do tego jeden z trenerów musiał opuścić ławkę rezerwowych.

                Skra pewnie pokonała 3:0 Mazowsze.

PODOBNE WPISY