Podsumowanie 3 kolejki. Mszczonowianka liderem

Broń coraz niżej w tabeli, ale patrząc na okoliczności dotychczasowych spotkań mamy mocny zespół, do którego w dwóch ostatnich meczach nie uśmiechało się szczęście. Na czele tabeli Mszczonowianka, a z kompletem punktów są jeszcze Pilica Białobrzegi i Sparta Jazgarzew. Liga powoli się rozkręca i w najbliższych kolejkach drużyny z czołówki trafiają na siebie i będzie bardzo ciekawie.

Zaprzepaszczony rzut karny, poprzeczka z Jedlińskiem i gra w „10” przez prawie 80 minut w Karczewie – to sprawiło, że nasz zespół zdobył jedynie dwa punkty w dwóch ostatnich meczach. Broń znalazła się na 6 miejscu, traci do lidera 4 punkty. Nie da się wygrać wszystkich meczów w sezonie. Można jednak odrobić straty i liczymy na to w najbliższych kolejkach, gdy zmierzymy się z mocnymi ekipami Oskarem i Spartą.

Na czele jest Mszczonowianka, która wygrała trzy dotychczasowe mecze. Drużyna na wyjeździe pokonała 5:3 beniaminka – Naprzód Skórzec.
Pilica Białobrzegi straciła co prawda fotel lidera, ale nie straciła punktów. W 78 minucie w meczu w Piasecznie, białobrzeżanie prowadzili 3:0….i stanęli. Gospodarze zaczęli gonić, zrobiło się 2:3 i w ostatnich sekundach Piaseczno miało okazję, aby wyrównać. Ostatecznie podopieczni trenera Macieja Śliwowskiego zajmują drugą lokatę z kompletem punktów. W 5 kolejce, 3 września Pilica zagra z Mszczonowianką.

W najciekawszym meczu Oskar Przysucha pokonał Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Jedyną bramkę po ładnym strzale z rzutu wolnego zdobył Tomasz Zagórski, zawodnik testowany przez Broń, zimą. Oskar przyjeżdża na nasz stadion w środę, a podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego w meczu z Pogonią pokazali się z z bardzo dobrej strony. Wszak pokonali ubiegłorocznego mistrza IV ligi (północnej).

Sparta Jazgarzew pokonała rezerwy Znicza Pruszków. Było to trzecie zwycięstwo i z kompletem wygranych Sparta jest na podium. Można dziś mówić, że Sparta dotąt trafiała na słabszych rywali. Nie zmienia to faktu, że 9 punktów robi wrażenie i dowodzi, że jazgarzewianie chcą w tej lidze zostać na kolejny sezon. W niedzielę Sparta podejmuje Broń.

W Jedlińsku zagrały ze sobą dwie drużyny, które grały już z Bronią. Widzieliśmy w akcji Wilgę Garwolin, widzieliśmy też Drogowca i ciężko sobie wyobrazić, że zespół z Jedlińska przegrał 0:1 z drużyną, która na inaugurację przegrywa 0:7. Można też odnieść wrażenie, że Drogowiec w Radomiu zagrał najlepszy mecz i kolejny taki, może już się nie zdarzyć.

Wpadka Energii Kozienice w Zlotokłosiu. Perła zdobyła pierwsze historyczne punkty w IV lidze. Drużyna za sprawą Adama Piotrowskiego zdobyła dwa gole w odstępie pięciu minut. Energia grała, strzelała, przeważała, ale punkty zostały u gospodarzy.

W meczu dwóch zespołów, które dotąd nie zdobyły punktów, LKS Promna przegrał z Błonianką. Od 50 minuty gospodarze grali w osłbieniu. Sytuacja Promne nie jest do pozazdroszczenia.