Podsumowanie 31 kolejki

My odpoczywamy, inni walczą. Stypendialne miejsce zapewnione. Mecz o drugie miejsce. Druga porażka Radomiaka. Bonus Pelikana.  „Rycerze wiosny” z.. Sieradza. Legia rozgromiona. Wieluń bez licencji. Cztery metry Omegi. Polonia walczy i zwycięża u siebie. Zapraszamy na podsumowanie 31 kolejki.
     Broń odpoczywała w 31 kolejce otrzymując punkty walkowerem. Te trzy punkty zapewniły zajęcie co najmniej dziewiątego miejsca w lidze – ważnego w związku ze stypendiami miejskimi dla klubu. Jednak to, czy pozostaną one na dotychczasowym poziomie zależeć będzie od awansu Radomiaka do drugiej ligi. W weekend walczyli nasi rywale. Ursus zremisował bezbramkowo z Pogonią II Siedlce, w której wystąpił tylko jeden zawodnik z kadry pierwszej drużyny. Sobotni mecz z Ursusem może być spotkaniem o drugie miejsce w lidze. Do „Traktorków” tracimy dwa punkty i wygrana w Warszawie może nam pozwolić na wyprzedzenie Ursusa. Niestety, Ursus jest w ostatnim czasie prawdziwą zmorą naszej drużyny – bilans ostatnich trzech meczów to trzy porażki i stosunek bramek 1:10. W sobotę w zespole z Warszawy nie wystąpi Rafał Zaborowski, który będzie musiał pauzować za kartki. W najbliższy wtorek Ursus zagra finałowy mecz mazowieckiego Pucharu Polski mierząc się z rezerwami Legii.
     Drugiej porażki w sezonie doznał Radomiak, który przegrał 0:1 w Aleksandrowie z Sokołem. Za naszymi plecami znajduje się Pelikan Łowicz, który wygrał 2:1 z Omegą Kleszczów, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Omega oprócz tego, że nadal poważnie jest zagrożona spadkiem ma problem z licencją na nowy sezon. Przyczyną jest…za krótkie o 4 metry boisko w Kleszczowie (Omega ma wskazać inny obiekt na którym będzie grała). Za tydzień Pelikan będzie miał ułatwione zadanie, zmierzy się bowiem z praktycznie zdegradowanym już WKS Wieluń. Klub z Wielunia nie otrzymał licencji na nowy sezon i wszystko wskazuje, że pożegna się z trzecią ligą. W sobotę WKS przegrał 0:4 w Nowym Dworze ze Świtem. Wtorkowy zaległy mecz z Polonią Warszawa miał być spotkaniem „o sześć punktów”, będzie tylko okazją do powiększenia dorobku punktowego Polonii, która po zmianie trenera wygrała trzeci mecz z rzędu pokonując w miniony weekend 4:1 Start Otwock. W trzech ostatnich meczach „Czarne Koszule” zdobyły dziesięć bramek, a ich autorami byli młodzi zawodnicy. Może to zapowiadać silną Polonię w nowym sezonie. Na drugim biegunie nastrojów jest Start, który staje się najpoważniejszym (obok już zdegradowanych Targówka i Wielunia) kandydatem do spadku. Wracając do decyzji licencyjnych- wszystkie kluby poza Wieluniem otrzymały licencje.
     ŁKS Łódź zremisował bezbramkowo z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Prawdziwą rewelacją wiosny staje się Warta Sieradz, która pokonała 1:0 Pilicę Białobrzegi i był to piąty mecz z rzędu sieradzan bez porażki. Warta zdobyła wiosną 25 punktów i jest na drugim miejscu w wiosennej tabeli (tuż przed naszą drużyną). Największą niespodzianką tej kolejki było wysokie zwycięstwo Lechii Tomaszów Maz., która aż 5:1 pokonał rezerwy Legii. Trzy gole w tym meczu zdobył Marcin Mirecki.

PODOBNE WPISY