Podsumowanie zimy. Oby w lidze było lepiej

Piłkarze Broni Radom rozegrali 12 meczów towarzyskich od stycznia do 7 marca. Trzeba przyznać, że zarówno wyniki i sama gra w tych meczach pozostawiały wiele do życzenia, jak również ruchy kadrowe były dalekie od oczekiwań. Na szczęście nie zawsze przekłada się to na wyniki meczów o ligowe punkty. Często to właśnie po przegranych meczach towarzyskich trenerzy mają więcej cennych informacji niż po zwycięstwach. Chyba najlepszym przykładem jest lider IV ligi, Oskar Przysucha, który zimą “lał” drużyny z wyższych lig (w tym również Broń), a na inaugurację dostał lekcję od Mazura Karczew. Przedstawiamy krótkie podsumowanie okresu przygotowawczego. Na pełną ocenę drużyny poczekajmy do końca sezonu.

Po zakończeniu jesiennych zmagań z zespołem Broni pożegnali się czterej piłkarze Andriej Radczenko, Anatolij Titiunin, Norbert Rdzanek i Bartłomiej Książek. Przez okres przygotowawczy przewinęło się sześciu zawodników testowanych, z których ostatecznie tylko jeden dołączył do Broni. Nasz klub wypożyczył Karola Budzikura, bramkarza Pogoni Siedlce. Poza tym Mateusz Borzęcki, Pako Lekgari, Kirył Szriejtor, Bartosz Pawlak i Kacper Rak ostatecznie nie dołączyli do drużyny. Trener Tomasz Dziubiński przyznał, że żaden z nich nie robił różnicy w drużynie i nie przewyższał umiejętnościami tych zawodników, którzy byli już w kadrze. Szkoleniowiec od początku podkreślał, że szuka wzmocnień, a nie tylko uzupełnień. Byli też inni na liście życzeń, ale albo wybrali inne kluby, bliżej Warszawy, albo byli poza zasięgiem finansowym Broni, lub nie mieli zgody dotychczasowego klubu na zmianę barw. Z wypożyczenia powrócił Przemysław Wicik.
Jeśli drużynę ominą kontuzję i kartki to w obecnym składzie jest w stanie zagrać o najwyższe cele.

Wyniki mecz sparingowych:
Broń – Lechia Tomaszów Maz 0:1
Mazowsze Grójec – Broń 1:5
Broń – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 7:1
Broń – Oskar Przysucha 3:6
Broń – Orzeł Wierzbica 1:0
Broń – Energia Kozienice 0:0
Broń – Granat Skarżysko Kamienna 1:1
Wisła Puławy – Broń 2:1
Broń – Stal Stalowa Wola 2:3
Broń – KSZO Ostrowiec Św. 0:2
Broń – Moravia Morawica 3:0
Lublinianka Lublin – Broń 1:2.

Bilans: 5 zwycięstw Broni, 2 remisy i 5 porażek.
Bilans bramek: 25:17

Strzelcy goli w sparingach: 8 – Nowosielski, 4 – Marczak, 3 – Ankurowski, Bojek, 1 – Więcek, Sałek, Gorczyca, Bouchniba, Leśniewski, Szriejtor.

PODOBNE WPISY