Polonia gra dalej!

POLONIA WARSZAWA - BROŃ RADOM 2:1
Bramki: Damian Mosiejko 43, Fadecki 90 - Michał Kielak 3
Polonia: Krzysztofek - Wyszkowski (46 Niewiarowski), Mosiejsko, Paczuk, Parobczyk, Kiczuk, Arak, Wełna (46 Jarosz), Piątek, Fadecki, Lewicki.
Broń: Piotrowski - Derlatka (60 Zborowski), Kośmicki (73 Kolasa), Borodai, Wrześniewski, Bartosiak (55 Głowacki), Dias, Kumoch (83 Poręba), Olszewski, Goljasz, Kielak.
Nie udało się naszym piłkarzom sprawić niespodzianki, choć było bardzo blisko. Polonia pokonała Broń i awansowała do II rundy mazowieckiego FortBET Pucharu Polski.


Już na poczatku meczu Michał Kielak wyłuskał piłkę obrońcy Polonii i w sytacji sam na sam popisał się ładnym i perfekcyjnym strzałem.
Polonia częściej była przy piłce, ale długo nie mogła stworzyć sobie sytuacji. Dopiero w końcówce po rykoszecie Mosiejko trafił od słupka. Można było odnieść wrażenie, że tuż przed strzałem pomógł sobie ręką.
Po zmianie stron gospodarze dominowali, mieli sporą przewagę i stworzyli sobie kilka dobrych okazji, przy których Jakub Piotrowski miał sporo szczęścia.
Niestety w samej końcówce po szybkiej kontrze gospodarze zdobyli bramkę, ale w doliczonym czasie gry poprzeczka po strzale Diasa uratowała Polonię przed stratą gola.
Odpadamy z Pucharu Polski. Z jednej strony trochę szkoda, bo wzrósł prestiż tych rozgrywek i nagrody finansowe. Z drugiej strony może to dobrze, że nie doszło do dogrywki, bo 120 minut walki przed meczem w Białobrzegach nie byłoby raczej dobre.
Brawa dla zespołu za podjęcie rękawicy i ambitną walkę.

W kanale Youtube MZPNTV obejrzeć zapis meczu.
TRANSMISJA TV ==> TUTAJ

PODOBNE WPISY