Poranna potyczka z Sokołem

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI - BROŃ RADOM

Boisko w Rudzie Bugaj. Sobota godz. 11

Piłkarze Broni Radom w sobotę kilka minut po godz. 6 wyjeżdżają na przedostatni w tym sezonie mecz wyjazdowy. Podopieczni trenera Artura Kupca zagrają z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Ta drużyna w trzech dotychczasowych meczach leżała Broni. Nasz zespół wygrał wszystkie dotychczasowe mecze i nie stracił nawet gola.

W poprzednim sezonie w Radomiu, Broń pokonała Sokół 1:0. W rewanu nasz zespół wygrał 2:0 po bardzo dobrej grze. Z kolei jesienią w tym sezonie Broń pokonała Sokoła 3:0, prowadząc 2:0 już po 5 minutach.

Nasz zespół w komplecie przygotowuje się do tego meczu. Nikt nie jest kontuzjowany, nikt też nie pauzuje za kartki. Do składu po pauzie wraca Norbert Rdzanek, którego brakowało w ostatnim spotkaniu z Zawiszą Rzgów. Mimo to zespół Broni będzie chciał zrobić wszystko, aby po bardzo przeciętnym występie wygrać z Sokołem i zmazać plamę. Poza tym już za tydzień odbędą się derby Radomia i byłoby dobrze, gdyby Broń wyszła na boisko podbudowana wygraną.

Mecz z Sokołem rozpocznie się o godz. 11, tak więc Broń wyjeżdża na to spotkanie kilkanaście minut po godz. 6. Zdaniem piłkarzy nie powinno to wpłynąć negatywnie na ich postawę.

Drużyna Sokoła walczy zaciekle o utrzymanie w lidze. Będzie to trudny mecz dla Broni. Rywale wiosną spisują się dość przeciętnie. Odnieśli w sobote pierwsze w tym roku zwycięstwo (3:1 w Warszawie z Hutnikiem), ale pokazali, że zrobią wszystko, aby zachować ligowy byt.