Próby generalne

 

Trzecioligowcy rozegrali ostatnie sparingi przed rozpoczęciem rundy wiosennej, przede wszystkim poszukując możliwości gry na naturalnej murawie.  Czołowe drużyny wygrały swoje ostatnie mecze przygotowawcze i teraz wszyscy czekają już na rozpoczęcie ligi.

 

Włókniarz Zelów- Zawisza Rzgów 4:1 – Tym razem zaczynamy od naszego najbliższego rywala. Włókniarz w meczu w Gutowie Małym pokonał 4:1 trzecią drużynę łódzkiej IV ligi. W drugiej połowie w drużynie z Zelowa zagrał Jacek Berensztajn
Pogoń Siedlce- Podlasie Biała Podlaska 1:0 – Po czterech  kolejnych porażkach, wygrana z bialskpodlaskim trzecioligowcem poprawiła nastroje w drużynie Pogoni, choć nadal problemem drużyny z Siedlec są kontuzje – w ostatnim sparingu nie mogło wystąpić aż siedmiu zawodników z szerokiej kadry. Gola w meczu z Podlasiem zdobył Jacek Kosmalski
MKS Kutno – Włókniarz Konstantynów 1:0 – Kutno zakończyło okres przygotowawczy skromną wygraną z czwartoligowcem, ale także straciło dwóch młodzieżowców: Mateusza Turkowskiego  i Wojciecha Kuca.
Pilica Białobrzegi – Mazur Karczew 0:1 – Mazur także jedną bramką wygrał z drużyną z czwartek ligi, grając na bardzo grząskim boisku.
Radomiak Radom- Siarka Tarnobrzeg 1:0 – Radomiak wygrał szósty sparing z rzędu. Gola zdobył Paweł Taranowski. „Zieloni” zrezygnowali z zatrudnienia napastnika Bartosza Tomczuka.
Narew Ostrołęka- Warmia Grajewo 0:2 – Porażka w ostatnim sparingu martwi , ale jeszcze większy niepokój w obozie Narwi budzi zapowiedź rezygnacji z gry w Ostrołęce najlepszego strzelca, Marcina Truszkowskiego.
Omega Kleszczów- Sokół Aleksandrów 1:0 – Sokół gra nierówno- po wygranej z Pelikanem, teraz przegrana z czwartoligowcem.
Legionovia- Olimpia Zambrów 2:1 – Legionovia wygrała z wiceliderem podlaskiej trzeciej ligi, ale w jej szeregach nie zagra bramkarz Jarosław Paśnik, który nie doszedł do porozumienia z klubem z Legionowa.
Sparta Jazgarzew- KP Piaseczno 0:2 – Piaseczno wygrało czwarty mecz z rzędu, tym razem z ostatnią drużyną czwartej ligi.
Lechia Tomaszów Maz. – Pilica Przedbórz 2:1- kolejna łódzka drużyna słabsza od czwartoligowca.
Ceramika Opoczno- Oskar Przysucha 3:1– Podczas tego sparingu groźnej kontuzji ręki uległ obrońca Ceramiki, Łukasz Berc
UKS SMS Łódź-  Sokół II Aleksandrów Łódzki 3:2  – do problemów kadrowo- finansowych UKS-u doszedł jeszcze jeden- klub w tym roku nie dostanie żadnej dotacji od władz miasta.
Warta Sieradz – Pogoń Ekolog Zduńska Wola 2:1 –skromna wygrana nad lokalnym rywalem, który wycofał się z czwartej ligi i zagra w klasie okręgowej.
Concordia Piotrków Trybunalski- Partyzant Radoszyce 1:1, Concordia- Tur Turek 0:1 – Concordia po nieudanym sparingu z Partyzantem rozegrała jeszcze jeden sparing, ponownie przegrywając z Turem Turek. PZPN rozstrzygnął konflikt klubu z piłkarzami – Tomaszem Wolanem i Sebastianem Wiśniewskim, rozwiązując kontrakty z winy klubu. Wiśniewski trafił do Polonii Bytom.
Ursus Warszawa- Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:5 – po dużych zmianach personalnych i obiecujących pierwszych sparingach, Ursus zaczął ponosić porażki, a ostatni sparing z trzecią drużyną czwartej ligi okazał się prawdziwą klęską. Prezes Ursusa zapowiada odejście z klubu. Pogoń za tydzień zagra z Orłem Wierzbica w meczu o „sześć punktów” w walce o awans do trzeciej ligi.
 
Dziękujemy za lekturę cotygodniowych relacji ze sparingów. Zapraszamy za tydzień- na podsumowanie pierwszej wiosennej kolejki.
 

PODOBNE WPISY