Skromna wygrana

BROŃ RADOM - MSZCZONOWIANKA MSZCZONÓW 2:1 (1:0).

1:0 Kośmicki 35, 1:1 Obłuski 70, 2:1 Ciupiński 81.

GALERIA ZDJĘĆ

Broń I połowa: Molęda (30 Michałek) - Cichoń, Kośmicki, Gorczyca, Kozieł - Jamróz, Kozubek, Maciejczak, Litun - Marczak, Chudziński.
Broń II połowa: Michałek (60 Młodziński) - Zieliński, Jarząbek, Kupiec, Budziński - Rusin, Czarnecki, Szymczak, Litun (Kozubek) - Ciupiński, Ziętek.
W meczu sparingowym Broń Radom odniosła skromną wygraną nad czwartoligową Mszczonowianką Mszczonów.

Był to typowo treningowy mecz, w którym trener Artur Kupiec dał pograć praktycznie wszystkim zawodnikom. Szanse gry otrzymali też młodzi zawodnicy z rocznika 1993: Wojciech Gorczyca, Paweł Maciejczak, Michał Marczak, Piotr Budziński, Łukasz Szymczak. Spoza klubu zagrało dwóch piłkarzy, Kamil Rusin (rocznik 1992) zawodnik Powiślanki Lipsko oraz 24-letni Ukrainiec, Nazar Litun. Szczególnie ciekawą postacią jest ten drugi zawodnik. Lewonożny pomocnik jest wychowankiem Karpat Lwów. Grał w swojej karierze w kilku ukraińskich klubach, zaś w Polsce występował w Stali Kraśnik, Wiśle Puławy, a ostatnio w MKS Kańczuga (4 liga podkarpacka). Przez 60 minut zawodnik grał całkiem nie źle.
W bramce zagrał Sebastian Michałek, który ostatnio przebywał na wypożyczeniu w Prochu Pionki.

Broń wygrała, ale trzeba przyznać, że grając w mocno eksperymentalnym zestawieniu miała w tym spotkaniu sporo szczęścia. Już w 3 minucie dla gości rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Sieński. Z 11 metrów trafił w poprzeczkę. Goście mieli jeszcze kilka okazji, a przy dwóch strzałach piłka odbijała się ponownie od poprzeczki. Natomiast raz piłkę z pustej bramki wybił w ostatniej chwili Czarek Zieliński. Także gościom dopisywało szczęście. Przed przerwą dobra okazję miał Arek Chudziński, ale głową z pięciu metrów trafił w bramkarza. Po przerwie w słupek trafił Adrian Ziętek. 

Nie bacząc jednak na wynik tej potyczki i grę zespołu, trzeba przyznać, że było to pożyteczne spotkanie, a młodzież na tle czołowej drużyny 4-ligowej wypadła całkiem nie źle. Następny mecz kontrolny w okresie roztrenowania, Broń zagra ponownie u siebie. W środę o godzinie 17 przeciwnikiem naszego zespołu będzie beniaminek 2 ligi, GLKS Nadarzyn.