Śnieżne sparingi naszych rywali

W miniony weekend największą sparingową niespodziankę zanotowała...Broń Radom. O ile wygrana w meczu z Piasecznem może nie dziwić, to jednak jej rozmiary napawają optymizmem. Nie spoczywają na laurach rywale naszej drużyny. Większość spotkań rozegrano na zaśnieżonych warunkach, na trudnych boiskach i do wyników meczów kontrolnych nie należy przywiązywać szczególnej uwagi.

Niespodzianką jest porażka Pogoni Grodzisk z Piastem Piastów. Pogoń w dotychczasowych meczach sparingowych radzi sobie doskonale. Jak się jednak okazuje z Piastem grodziski klub zagrał w mocno rezerwowym składzie.

Grójeckie Mazowsze długo męczyło się z ostatnią drużyną klasy okręgowej, Oskarem Przysucha. Do przerwy był bezbramkowy remis i dopiero potem otworzył się worek z bramkami.

W formie strzeleckiej jest także Mszczonowianka. Piłkarze tego klubu pokonali MKS Mława, a kolejną bramkę strzelił 40-letni Robert Wilk. Gdyby zrobić zestawienie najskuteczniejszych na Mazowszu graczy w sparingach powyżej 35 roku życia, to lepszy od niego byłby tylko…Robert Rogala.

W niedzielę rano w śniegu po kostki biegali piłkarze Kozienic i Polonii Iłża. Boisko przypominało lodowisko i wynik też był iście hokejowy. Lider okręgówki wygrał z Kozienicami 8:3.

Pilica Białobrzegi przegrała z Orłem Wierzbica. Trudno tu doszukiwać się niespodzianki, wszak Orzeł naszpikowany jest doświadczonymi graczami i całkiem niedawno pokonał 3:1 Mazowsze Grójec. Warto dodać, że w barwach wierzbickiej drużyny zadebiutował Adrian Ziętek, do niedawna zawodnik Broni. W środę nasz zespół zagra właśnie z drużyną Józefa Antoniaka.

Nasz pierwszy wiosenny rywal, UKS Łady przegrał z czwartoligową Victorią Sulejówek, choć do przerwy Łady prowadziły 1:0.

Nie doszedł do skutku mecz dwóch liderów IV ligi pomiędzy Ursusem Warszawa, a Zwolenianką Zwoleń. Ekipa Pawła Potenta zrezygnowała z wyjazdu? Dlaczego? Trudno przypuszczać, ale jak donosi portal zwolenianka.pl klub ten nadal boryka się z poważnymi kłopotami.

Komplet wyników naszych rywali (futbol-mazowsze.net)

WULKAN ZAKRZEW – PROCH PIONKI 2:2 (1:1)
POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI – PIAST PIASTÓW 0:3 (0:1)
MAZOWSZE GRÓJEC – OSKAR PRZYSUCHA 4:0 (0:0)
NAPRZÓD ZIELONKI – PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI 1:1 (1:1)
MSZCZONOWIANKA MSZCZONÓW – MKS MŁAWA 3:2 (1:2)
URSUS WARSZAWA – ZWOLENIANKA ZWOLEŃ – Mecz został odwołany.
KS WARKA – SPARTA JAZGARZEW 2:2 (1:1)
UKS ŁADY – VICTORIA SULEJÓWEK 3:4 (1:0)
KORONA GÓRA KALWARIA – KOSA KONSTANCIN 1:1
PILICA BIAŁOBRZEGI – ORZEŁ WIERZBICA 1:2 (1:1)
KS KOZIENICE JANIKÓW – POLONIA IŁŻA 3:8 (2:4)
PIAST PIASTÓW – OŻAROWIANKA OŻARÓW MAZOWIECKI 3:3 (2:0).