To będzie hit jesieni!

BROŃ RADOM - PILICA BIAŁOBRZEGI
Sobota, godz. 17
Stadion przy N. 9

PIĄTAK W DŁOŃ I NA BROŃPrzed nami prawdziwy hit czwartej ligi. W lokalnych derbach regionu Broń podejmie Pilicę Białobrzegi. Będzie to pojedynek z podtekstami. Przed sezonem wydawało się, że spotkanie będzie mieć wpływ na to, który zespół zajmie czołową lokatę, ale na razie w przypadku Pilicy się to nie sprawdza. Tabela nie mówi jednak całej prawdy. Białobrzeska drużyna to wciąż mocny i wartościowy przeciwnik, któremu po prostu nie idzie i nasi piłkarze muszą być gotowi na ciężki. mecz. Nasz zespół ma swój cel, ma też świeżo w pamięci marcową porażkę 2:4, po której szanse na utrzymanie w trzeciej lidze zmalazły do zera. Teraz nie można pozwolić, aby strata punktów sprawiła, że spadniemy z fotela lidera.

Jeśli chodzi o Broń to mamy dla kibiców same pozytywne informacje. Nikt nie pauzuje za kartki, do gry po pauzie wraca Przemysław Wicik. Nikt też nie jest kontuzjowany. Ostatnie mecze, również ten pucharowy w Grójcu, pokazały, że każdy chce grać z Pilicą i trener Różański ma spory problem.
– To będzie boiskowa w wojna, w której nikt nie odstawi nogi. Pilica przyjedzie tu mocno zmobilizowana i musimy być na to gotowi – mówił w niedawnym wywiadzie Arkadiusz Oziewicz, pomocnik Broni, a w poprzednim sezonie gracz Pilicy.
Jeśli nasz zespół wyjdzie na to spotkanie skoncentrowany i zmotywowany, to może skutecznie powalczyć o komplet punktów.

Pilica ma bardzo mocną kadrę, ale od początku sezonu coś wyraźnie szwankuje w tej drużynie o czym najwięcej mowi miejsce w tabeli. Zespół pozyskał między innymi bramkarza Górnika Zabrze, Sebastiana Przyrowskiego. Z Oskara Przysucha dołączyli Piotr Kornacki, Piotr Skałbania i Mateusz Jaworski, zaś z Energii Kozienice, Damian Stanisławski. W ostatnich dniach do zespołu dołączył Włodzimierz Puton z Radomiaka. Kadrowo wygląda to imponująco, ale wynik 0:2 z Sadownikiem Błędów, czy też porażki z Mazurem Karczew i Spartą Jazgarzew już wrażenia na kibicach Pilicy nie robią.

Trenerem Pilicy jest Artur Kupiec, wychowanek Broni, zasłużony dla naszego klubu szkoleniowiec. W kadrze drużyny jest też Adrian Karasek, który zaczynał w naszym klubie.
Z drugiej strony barykady są Paweł Młodziński – wychowanek Pilicy, Dawid Sala i wspomniany Arkadiusz Oziewicz, którzy grali w Białobrzegach.

W ostatniej dekadzie z Pilicą graliśmy aż 14 razy. 5 razy wygrała Broń, 5 razy padł remis, 4 razy wygrała Pilica. Bilans goli: 25:20 na korzyść Broni. Ostatni raz na Narutowicza przegraliśmy 10 lat temu. Ale też ostatnie dwa domowe mecze z Pilicą były zremisowane. Czekamy na wygraną!!!

Jak było ostatnio:
BROŃ – PILICA (w Radomiu) (w Białobrzegach)

Sezon 2015/16 (III liga) 1:1 2:4
Sezon 2014/15 (III liga) 1:1 1:1
Sezon 2013/14 (III liga) 1:0 2:2
Sezon 2009/10 (IV liga)  3:0 1:1
Sezon 2007/08 (V liga)   2:1 3:0
Sezon 2006/07 (V liga)   6:1 0:2
Sezon 2005/06 (V liga)   2:4 0:1

PIĄTAK W DŁOŃ I NA BROŃ

W SOBOTĘ OD GODZ. 16.45 BĘDZIEMY PRZEPROWADZAĆ RELACJĘ NA ŻYWO Z MECZU BROŃ – PILICA