To nie jest tylko wycieczka!

MKS Mazur Ełk - Broń RADOM
Środa godz.18
Stadion w Ełku


Przed nami ostatni w tym sezonie wyjazd. Nasi piłkarze już w wtorek wsiadają do autokaru i pojadą do odległego Ełku. Broń nie jest jeszcze pewna utrzymania i musi zagrać możliwie jak najlepiej. Liczymy przede wszystkim, aby zespół zmazał plamę po ostatnim wyjeździe. Na obcych boiskach Broń nie wygrała od października. Jesteśmy w lidze jednym z najgorszych zespołów grających na wyjazdach. Ostatnia szansa już w środę, aby trochę to poprawić!

O drużynie z Ełku można by wiele napisać, bo bez względu na finisz, klub ten osiągnął już bardzo wiele. Na półmetku drużyna miała zaledwie 10 punktów. Mówiono, że Mazur wycofa się z ligi, kibice organizowali zbiórki pieniędzy, do której nawet przyłączali się internauci z Broni Radom. W efekcie wiosną klub z Ełku zmienił sie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mazur zdobył 22 punkty i zaskoczył wszystkich. Na dwie kolejki przed końcem drużyna ma nadal realne szanse na utrzymanie. Przed Mazurem domowy mecz z Bronią i wyjazdowy z Polonią Warszawa.

Nasz zespół do utrzymania potrzebuje jeszcze jednego punktu, ale Broń do Ełku jedzie bardzo zmobilizowana, a także podbudowana ostatnim zwycięstwem nad Huraganem. Było to ważne spotkanie dla układu tabeli, a nasza Broń w tudnym momencie pokazała, że potrafi grać w piłkę i wygrywać mecze z przysłowiowym noże na gardle. 
– Nasi piłkarze musza mieć świadomość, że w tak daleką podróż dwudniową, gdzie koszty są spore, nie możemy jechać na wycieczkę. Jedziemy zmobilizowani i zamierzamy zdobyć sześć punktów w dwóch ostatnich meczach. Do podniesienia są premie meczowe, a myślę, że na wakacje chłopakom przyda się parę złotych – mówi trener Dariusz Różański.

W naszym zespole nie zagrają: pauzujący za kartki Jakub Góźdź i kontuzjowany Przemek Nogaj. Reszta drużyny jest do dyspozycji trenera. Wiosną Broń wygrała 2:0, ale w środę będzie to już inny mecz. Gospodarze zagrają mocno zdeterminowani, bo wiedzą, że nie mogą przegrać.

ZOBACZ JESIENNY MECZ BRONI Z MAZUREM EŁK

W środę od godz. 17.45 przeprowadzimy na żywo relację tekstową