W ostatnich 10 latach tylko jedna porażka

Jeszcze tylko tydzień dzieli nas od ligowej inauguracji. Warto przypomnieć, że Broń w ostatnich dziesięciu latach świetnie radziła sobie w premierowych meczach. W ostatniej dekadzie przegraliśmy na otwarcie sezonu tylko jeden mecz w 2005 roku.

Przez 10 lat drużyna znacznie się zmieniała. Analizując inauguracyjne spotkania to najwięcej występów zaliczyli w nich Daniel Grymuła, Michał Kucharski i Piotr Cichawa.
Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby nowy sezon również zacząć od zwycięstwa. Warto jeszcze zauważyć, że na inaugurację, w wyjazdowych spotkaniach odnosiliśmy od 1999 roku same zwycięstwa.


Sezon 1999/2000 (klasa okręgowa)
Oronka Orońsko 0-3 Broń Radom

M. Kucharski 2, Daniel Grymuła.
W tamtym okresie nasz zespół reprezentowali tacy piłkarze jak Jacek Szałaj, Krzysztof Przydatek, czy Norbert Misztal. Po tym sezonie Broń awansowała do czwartej ligi.

 


Sezon 00/01 (IV liga)
Broń Radom 2-0 Piast Piastów

Radosław Senator 2

Jako beniaminek nasza Broń wywalczyła pierwsze miejsce w lidze, ale musiała grać pamiętne baraże z Legionovią Legionowo.Sezon 01/02 (IV liga)
KS Piaseczno 0-1 Broń Radom

W wyniku reorganizacji rozgrywek nasz zespół spadł do Mazowieckiej Ligi Seniorów z 9 miejsca. Gdyby ktoś pamiętał strzelca bramki z tego spotkania to prosimy o podanie w komentarzachSezon 02/03 (V liga)
Sarmata Warszawa 1-2 Broń Radom

Puźniak, Kucharski

Był to bardzo dobry sezon w wykonaniu Broni. Nie awansowaliśmy do IV ligi, gdyż Szydłowianka Szydłowiec miała lepszy bilans bezpośrednich spotkań.Sezon 03/04 (V liga)
Wicher Kobyłka 2-3 Broń Radom

Kamil Janas, Łukasz Ławrecki 2.

Rywalizację o awans przegraliśmy z Mazurem Karczew i KS Warka.Sezon 04/05 (V liga)
Przyszłość Włochy 1-2 Broń Radom

Daniel Grymuła, Marcin Krzosek

Po raz kolejny dobry początek Broni, ale po sezonie nikomu nie było do śmiechu. Awans przegrany z Podlasiem Sokołów Podlaski i Powiślanką Lipsko różnicą zaledwie trzech punktów.


Sezon 05/06 (V liga)
Broń Radom 1-4 Hutnik Warszawa

Kucharski

Drużyna spleciona w letniej przerwie na prędce nie była w stanie przeciwstawić się głównemu faworytowi do awansu. Hutnik awansował wraz ze Startem Otwock.


Sezon 06/07 (V liga)
Wulkan Zakrzew 1-2 Broń Radom

Kucharski z karnego, M. Kocon

To była wielka sensacja bo Broń opuścili, praktycznie wszyscy zawodnicy z poprzedniego sezonu. To właśnie wtedy pierwsze seniorskie kroki stawiali Chudziński, bracia Kocon, Kościelniak. Po tym sezonie Wulkan awansował do IV ligi, a Broń utrzymała się w lidze.


Sezon 07/08 (V liga)
Sparta Jazgarzew 0-3 Broń Radom

Trojanowski, Rogala, M. Kocon.

Początek fenomenalnego sezonu, po którym Broń awansowała do III ligi. W trakcie meczu groźnej kontuzji doznał Paweł Potent. Po pierwszej bramce była przysłowiowa kołyska dla Roberta Rogali, któremu urodziła się córka.


Sezon 08/09 (III liga)
Broń Radom 1-0 Mazowsze Grójec

Rogala

Dobre złego początki. Robert popisał się przepięknym strzałem z ponad 20 metrów i nie dał szans…Pawłowi Młodzińskimu. Potem w lidze szło nam znacznie gorzej.Sezon 09/10
UKS Łady ?? Broń Radom

Na zdjęciu: Radość naszych piłkarzy po inauguracyjnym meczu ze Spartą w Jazgarzewie

PODOBNE WPISY