W sobotę z Omegą

BROŃ RADOM - OMEGA KLESZCZÓW
Sobota godz. 17 w Kozienicach
W sobotę naszych piłkarzy czeka kolejny bardzo trudny pojedynek. Zapraszamy wszystkich fanów Broni do Kozienic, bo będzie naprawdę ciekawie. Zmierzymy się z niepokonanym dotąd beniaminkiem, który stracił dotąd jednego gola, a poza tym w bezpośrednich pojedynkach Omega dwurotnie wysoko pokonała Broń. Jutro o godz. 15.30 tradycyjnie czekać będzie autokar. 

O klubie z Kleszczowa pisze się dotąd głównie, że są to piłkarze pochodzący z najbogatszej gminy w Polsce. Dzieje się tak dlatego, że do tamtejszej gminy spływa największy podatek w przeliczeniu na jednego mieszkańca. To dzięki temu, że sporą powierzchnię Kleszczowa i okolic zajmuje bogata kopalnia węgla brunatnego „Bełchatów”.
Gdyby jednak wpływy z podatków miały przełożenie na Omegę, to dziś kleszczowscy kibice cieszyliby się z pewnością ekstraklasą jak ich sąsiedzi z Bełchatowa. Drużyna musi radzić sobie sama w oparciu o gminną dotację i kilku oddanych sponsorów.
Omega to tegoroczny beniaminek, który zdominował rozgrywki czwartej ligi. Nie jest to na tym szczeblu obcy zespół, wszak przygoda z czwartą ligą trwała tylko rok. Pierwsze cztery kolejki nowego sezonu, pokazały, że kleszczowianie nie zamierzają już wracać do czwartej ligi. Zdobyli osiem punktów. Są niepokonani w tej lidze i stracili tylko jedną bramkę. Nasz rywal wzmocnił się w letniej przerwie dwoma zawodnikami z przeszłością na najwyższym szczeblu piłkarskim. Doszedł pomocnik Hubert Robaszek – grał w Widzewie, Polonii Bytom, ostatnio Dolcan; bramkarz Kamil Paprocki z GKS-u Bełchatów. Zmienił się również trener, którym został Andrzej Dec – do niedawna trener Pilicy Przedbórz. W Omedze gra król strzelców IV ligi – Hubert Górski.

Omega w dotychczasowych spotkaniach dwukrotnie solidnie obijała Broń. W sezonie 2008/09 wygrała w Radomiu 4:1, a w rewanżu było 5:1. Mamy nadzieję, że do trzech razy sztuka i wreszcie Broni uda się wygrać.

Tradycyjnie o godz. 15.30 będzie odjeżdżał autokar do Kozienic, którym kibice mogą się zabrać. Koszt to 12 zł wraz z wejściem na mecz. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspierania naszego zespołu.

Na zdjęciu grament meczu w Kleszczowie w 2009 roku

PODOBNE WPISY