Zapowiedź 24 kolejki

 
 Zbliża się emocjonujący finisz  ligi z bardzo ciekawymi meczami na szczycie. W najbliższej kolejce przede wszystkim spotyka się „dół z „górą”, drużyny walczące o utrzymanie z tymi, które walczą o awans, lub tymi, które są niemal pewne utrzymania w lidze. Jedyny mecz o sześć punktów, to pojedynek UKS SMS Łódź z Wartą Sieradz
 
 
 
Pilica Przedbórz – Pogoń Siedlce (1:2), sobota, g.17.00   . Jesienią Pilica napędziła strachu Pogoni – bramki dla siedlczan padły w 89 i 90 minucie. Pilica jest o wiele groźniejsza u siebie, na swoim specyficznym boisku przegrała tylko raz, ale trudno byłoby się spodziewać, by w meczu z Pogonią udało się jej zdobyć choć punkt, tym bardziej, że nie ma już zbytniej motywacji do walki-  szanse na utrzymanie w lidze są tylko teoretyczne.
 
Włókniarz Zelów- Radomiak Radom(0:3), sobota, g.16.00 – Obie drużyny lepiej grają na wyjazdach niż u siebie, więc statystyka jest po stronie Radomiaka. Obie drużyny mają swoje cele do osiągnięcie- Włókniarz walczy o utrzymanie i po serii porażek, ostatnio ma dobrą passę, dla Radomiaka- „ króla remisów”, każde kolejne straty punktów mogą  pogrzebać szanse na awans do drugiej ligi. W drużynie „zielonych” z powodu kontuzji już do końca nie wystąpi Piotr Banasiak- pierwszy bramkarz.  
 
Sokół Aleksandrów Łódzki- MKS Kutno ( 0:2), sobota, .16.00 – spotkanie drużyn sąsiadujących geograficznie i będących blisko w tabeli. Sokół po porażce z Bronią wygrał dwa mecze i jeden zremisował, MKS zanotował trzy remisy z rzędu. Zapowiada się na wyrównany mecz. W przypadku Kutna, podobnie jak Radomiaka każda strata punktów może zabrać szanse na awans. Wygrana Sokoła może przypieczętować utrzymanie aleksandrowian w lidze.  W miniony weekend spotkały się w ligowym meczu rezerwy obu klubów- padł remis 1:1.
 
Ceramika Opoczno- Mazur Karczew (0:1), sobota, g.17.00    – Mazur odbudował nieco swój dorobek po trudnych wygranych z piotrkowskimi spadkowiczami. Ceramika będzie chciała zdobyć bardzo potrzebne do utrzymania punkty, tym bardziej, że nie wygrała trzech kolejnych meczów. Mazur jest kolejnym rywalem Broni.
 
Ursus Warszawa- Legionovia Legionowo (0:1), sobota, g.17.00 – Ursus jest bezlitosny u siebie , do tego zazwyczaj są dyktowane rzuty karne na jego korzyść. Legionovię dopada ostatnio dziwna niemoc w końcówkach meczów- albo brakuje koncentracji, albo kondycji – traci bramki i punkty w samej końcówce, co również i Ursus może wykorzystać.
 
Concordia Piotrków Tryb. – Narew Ostrołęka(1:6), sobota, g.17.00 – Spotkanie dwóch drużyn przeżywających duże kłopoty finansowe i organizacyjne. O ile dla Concordii jest to spotkanie tylko o honor, Narew musi zdobywać punkty, by uniknąć degradacji, a o nie jest ostatnio ciężko – drużyna z Ostrołęki przegrała cztery ostatnie mecze. Concordia ambitną grą może zdobyć punkty w tym meczu.
 
UKS SMS Łódź- Warta Sieradz (1:5), sobota, g,16.00- SMS niemal nie wygrał meczu w Kutnie, Warta pokonała Broń, a teraz obie drużyny zmierzą się ze sobą. Przegrywający może powoli zapominać o grze w trzeciej lidze w następnym sezonie.  Wprawdzie SMS jest nieobliczalny, ale raczej nie można spodziewać się powtórki wyniku z jesieni.