O ile sama decyzja zawieszenie jest zrozumiała, to może budzić pytania termin wprowadzenia jej w życie. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nie pozwolił rozegrać ostatniego meczu Warcie i tym samym przyznał punkty walczącemu o utrzymanie Targówkowi Warszawa. Sympatycy Startu Otwock, Pogoni Grodzisk Maz., WKS Wieluń i Sokoła Aleksandrów – rywali Targówka w walce o utrzymanie mogą poczuć się bardzo zdziwieni terminem decyzji warszawskiego związku.
Trudno powiedzieć, jaki będzie dalszy los Warty – czy upora się z problemami przed rozpoczęciem nowego sezonu i będzie mogła nadal grać w trzeciej lidze.
Warto zauważyć, że pięciu drużyn włączonych „tylnymi drzwiami” do rozgrywek przez MZPN, który w ten sposób stworzył rekordowo liczną ligę, składającą się z aż 20 zespołów, jedynie Legia II okazała się pełnowartościowym ligowcem. Trzy z tych pięciu spadły z trzeciej ligi, a Warta nie dokończyła rozgrywek, tworząc pewien paradoks. Wcześniej Warta kilkukrotnie z rzędu spadała z ligi, by pozostać ostatecznie w niej dzięki problemom licencyjnym innych klubów. Tym razem zebrała silną drużynę, która przez kilka tygodni byłą liderem po to, by …nie dokończyć sezonu.