Broń z mistrzami Europy

Broń Radom – Reprezentacja Polski Księży
Niedziela godz. 20
Hala przy ul. Narutowicza 9


Dość nietypowe widowisko piłkarskie czeka nas w niedzielny wieczór. Nasi piłkarze zagrają właściwie z jedyną piłkarską reprezentacją, z której Polacy mogą być dumni. Bo która inna futbolowa kadra zdobyła trzy razy z rzędu mistrzostwo Europy?

W mroźny niedzielny wieczór warto wybrać się do hali, aby troszkę odskoczyć od futbolu na dużym boisku. Rozegrany zostanie towarzyski pojedynek pomiędzy Bronią Radom, a reprezentacją Polski Księzy. Dla Broni jest to rekreacja i kolejna treningowa jednostka, ale dla naszych duchownych kolejny, ważny sprawdzian przed następnymi mistrzostwami Europy, w których zamierzają bronić tytułu.

– Wybrałem 12 chłopaków, którzy najlepiej czują się w grze na parkiecie. Będzie to fajna impreza i sami jesteśmy ciekawi, co potrafią mistrzowie Europy. Na pewno nie będzie żadnej taryfy ulgowej – mówi trener Artur Kupiec.

W razie ostrej walki i złośliwych fauli, podopieczni trenera Kupca mogą mieć problem z rozgrzeszeniem, więc muszą się pilnować. Nie wypada im też na parkiecie „rzucać mięsem”.

Mówiąc poważniej, nasi księża nie są przypadkowymi piłkarzami. Wielu z nich zanim trafiła do seminarium, grała w zespołach trzeciej czy czwartej ligi. Najbardziej znanym w naszym regionie jest bramkarz Dariusz Gałek, który swego czasu bronił w Viki Radom, a potem w Akcji Jastrzębia.

Z innych ciekawostek warto napisać, że ostatni finał ME księży w Kielcach pomiędzy Polską, a Chorwacją (4:2), oglądało w hali w Kielcach ponad 3 tysiące widzów. Jednym z pierwszych trenerów, którzy pomagali prowadzić kadrę Księży był dobrze znany w Radomiu, Dariusz Dźwigała.
Zapraszamy wszystkich do hali.

Zdjęcie: radiokielce.pl