Burzenie kawałka historii

Dziś doszło do wyjątkowego i historycznego wydarzenia w dziejach naszego klubu. Z udziałem władz miasta Radomia, radnych, dziennikarzy - dokonano wkopania symbolicznej łopaty pod budowę nowego stadionu piłkarsko - lekkoatletycznego, na którym już od wiosny 2012 roku grać będzie nasza Broń. Jednocześnie rozpoczęto burzenie trybuny i niektórym łezka zakręciła się w oku.

GALERIA ZDJĘĆ

O nowym stadionie powiedziano i napisano już niemal wszystko. Już gdzieniegdzie pojawiają się komentarze, że to bubel, tylko z jedną trybuną. To my mamy zapewnienia – druga trybuna będzie i jej przetarg ogłoszony zostanie jeszcze przed kończeniem budowy tej pierwszej od strony hali. Kibice Broni nie mogą mieć najmniejszych wątpliwości, że tak się stanie.

Dzisiejsze spotkanie było sentymentalne. Radny Bohdan Karaś oraz przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik to „Broniarze” z krwi i kości. I choć obaj reprezentują dwa zupełnie inne ugrupowania polityczne, to dzisiejsze wydarzenie bardzo ich połączyło…i poruszyło.

– Tyle lat spędzonych na tych trybunach, tyle przeżyć no i ten historyczny tor kolarski – obaj zgodnie wzdychali.

Po wbiciu pierwszej symbolicznej łopaty można było obserwować jak koparka burzy właśnie trybunę od strony hotelu Gromada na której ostatnio siedzieli najbardziej zagorzali fani naszego klubu. Serce się krajało, kiedy żelazne zębiska rozwalały kawałek historii Broni.

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Już za kilkanaście miesięcy zasiądziemy na nowoczesnym, pięknym stadionie. Jesteśmy przekonani, że będziemy równie dumni z nowego obiektu jak teraz z tego, na którym ostatnio Broń grała.

Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy na WIELKIE POŻEGNANIE ZE STARYM STADIONEM. Nastąpi ono 25 września podczas meczu z Wartą Sieradz. Będzie wiele niespodzianek dla kibiców, będzie to wyjątkowe wydarzenie w historii klubu. O tym jednak napiszemy w oddzielnym newsie.

Broń na ponad rok będzie się musiała wyprowadzić. Gdzie będzie grać swoje mecze? O tym będzie wiadomo w najbliższych dniach.

Co jakiś czas będziemy też dodawać galerie zdjęć z przebiegu prac budowlanych na stadionie.