Były mistrz Polski, przeciwnikiem Broni

WIDZEW ŁÓDŹ - BROŃ RADOM
Sobota godz. 12, obiekty na Łodziance ul. Małachowskiego

Czterokrotny mistrz Polski, uczestnik Ligi Mistrzów i jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów, będzie w sobotę przeciwnikiem sparingowym Broni Radom. To dobry moment, aby przekonać się w jakiej formie na dwa tygodnie przed rundą są nasi piłkarze. To również dobra okazja dla każdego z zawodników, aby pokazać się z jak najlepszej strony z tak prestiżowym przeciwnikiem.
Dla Widzewa jest to generalny sprawdzian przed ligą. Niewiele brakowało, a mecz odbyłby się na głównym stadionie. Niestety mróz na to nie pozwolił.

Widzew powoli, małymi krokami próbuje odbudować dawną markę. Po rozwiązaniu stowarzyszenia klub zaczynał od czwartej ligi. Obecnie jest wiceliderem trzeciej ligi i ma ogromną szansę, aby wiosną powalczyć o awans na wyższy szczebel. Trenerem tak jak przed laty w Lidze Mistrzów jest Franciszek Smuda, były selekcjoner kadry narodowej. Klub może się pochwalić nowoczesnym stadionem, a niedawny zasłynął w całej Europie tym, że sprzedał najwięcej karnetów na mecze czwartego szczebla rozgrywkowego. Zimą głośno było o transferach Widzewa, do zespołu dołączyli Robert Demjan, czy też Michał Przybylski. Dołączył też doświadczony Chorwat, Dario Kristo.

My na Plantach mamy własny klub…. Broń jeśli myśli o grze w trzeciej lidze, to właśnie w tego typu pojedynkach powinna pokazać, że wcale nie jest słabsza od rutynowanego rywala i może grać z takimi przeciwnikami. Do Łodzi jedziemy praktycznie w najmocniejszym składzie. Nie wystąpi jedynie chory Jakub Góźdź. Zagrają na pewno nowi gracze Broni, Maksim Kventser, Vladlen Shkuratko i Maciej Załęcki. W liniach ofensywnych wystąpi też nowy zawodnik, który od poniedziałku trenuje z naszym zespołem, a niewykluczone, że jeszcze ktoś się pojawi, bo chętnych do gry nie brakuje.

W sobotę od godz. 12 będziemy podawać wynik na żywo. Prawdopodobnie kanał YT Widzew.TV przeprowadzi transmisję na żywo. Jeśli tak będzie, to poinformujemy o tym.

PODOBNE WPISY