Ciekawostki o naszym rywalu

W sobotę zagramy z Mazovią Mińsk Mazowiecki w meczu barażowym o trzecią ligę. Pisaliśmy już o bezpośrednich pojedynkach i historii barażowych potyczek obu zespołów, a dziś chcemy przybliżyć trochę siłę rywala. Kilku zawodników ma ciekawe CV, w Mazovii należą do solidnych zawodników. Patrząc jednak z drugiej strony, to Broń w swoich futbolowych życiorysach też nie ma się czego wstydzić. Na pewno będzie ciekawie.

Trener Andrzej Sieradzki – szkoleniowiec młodego pokolenia, który w regionie radomskim nie jest wcale obcy. Grał w Wulkanie Zakrzew, grał też w Legionie Głowaczów jako grający szkoleniowiec.
Karol Budzikur – dobrze znamy przy Narutowicza golkiper. Wiosną 2015 roku był wypożyczony do Broni z Pogoni Siedlce. Teraz częściej pełni rolę rezerwowego.
Mateusz Łysik – jeden z najmocniejszych punktów Mazovii. Golkiper, który rok temu bronił w barwach Victorii Sulejówek i mocno dał się nam we znaki.
Michał Herman – obrońca. Wychowanek Polonii Warszawa, zaliczył nawet w 2003 roku jeden występ w ekstraklasie w tym klubie.
Karol Noiszewski – 19 – letni defensor nadzieja mińskiego futbolu, bardzo utalentowany zawodnik. 
Alan Grabek – 32 letni obrońca, który przez całą swoją karierę występował w Mińsku Mazowieckim.
Jewhen Romanow – bardzo solidny, Ukrainiec, który przeciwko Broni grał jeszcze w trzecie lidze w barwach Startu Otwock. Mimo, że jest obrońcą, należy do najlepszych strzelców drużyny. Gra też na skrzydle
Daniel Żurawski – trzy lata temu grał w Oskarze Przysucha i w meczu w Radomiu z Bronią zdobył dwa gole (2:2).
Mikołaj Tokaj – 28 letni pomocnik, który miał krótki epizod w Radomiaku Radom, potem grał przeciwko nam między innymi w Targówku Warszawa, Starcie Otwock i Huraganie Wołomin.
Mateusz Janusiewicz – młody zdolny zawodnik, wychowanek Pogoni Siedlce, mający kilkuletni staż w młodej Legii Warszawa. Ciekawostką jest fakt, że zdobywał mistrzostw Polski z Legią grając w drużynie z naszym wychowankiem, Bartkiem Kalinkowskim.
Łukasz Puciłowski – chyba jeden z najgroźniejszych ofensywnych pomocników IV ligi północnej. Zaliczył 10 asyst. W przeszłości zawodnik młodzieżowych drużyn Górnika Łęczna i Cracovii Kraków. Nie doczekał się debiutu w ekstraklasie.
Michał Bondara – miał swój epizod w Widzewie Łódź w 2016 roku, ale szybko wrócił do Mazovii. Miał też epizod w trzecioligowym Gryfie Słupsk. Jednak chyba największą ciekawostką jaka dotyczy tego zawodnika jest fakt, że zaczynał przygodę z futbolem w Varsovii Warszawa, rocznikiem 1988 czyli w tej samej drużynie co Robert Lewandowski!